09 sie

Hubert Łałak liderem KOSZ KADRY U18

Hubert Łałak był jednym z najlepszych koszykarzy reprezentacji Polski do lat 18, która w ostatnich dniach rywalizowała w Turcji w ramach turnieju FIBA European Challengers U18. Biało-czerwoni wygrali 3 z 5 spotkań i zakończyli zmagania na drugim miejscu w swojej grupie.

KOSZ KADRA U18 swoje mecze rozgrywała w dniach 3-8 sierpnia. Nasi reprezentanci rozpoczęli zmagania od porażki po wyrównanym meczu z Turcją (74:81), ale następnego dnia zdecydowanie pokonali Rosję (77:61). Trzeci dzień nie należał do biało-czerwonych, którzy przegrali ze Słowenią 53:75. To jednak nie zniechęciło młodych koszykarzy, którzy po dniu przerwy stoczyli bardzo wyrówany bój z Czechami i ostatecznie zwyciężyli go 65:63. Ostatniego dnia zmagań zespół trenera Andrzeja Adamka pokonał Łotwę 66:52. Takie rezultaty dały im ostatecznie drugie miejsce w grupie.

W każdym spotkaniu wyróżniającym się koszykarzem naszej reprezentacji był zawodnik Trefla Sopot, Hubert Łałak. W turnieju nasz rozgrywający średnio notował 11.8 punktów, 8.8 asyst, 4 zbiórki oraz 3.6 przechwytu. Zaowocowało to wskaźnikiem EVAL na poziomie 19.6, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich zawodników kadry, zaś wspomniane średnie 8.8 asyst najlepszym rezultatem wśród wszystkich koszykarzy biorących udział w turnieju!

Po zakończeniu turnieju Hubert wrócił z reprezentacją do kraju, a po krótkiej przerwie dołączy do pierwszej drużyny Trefla Sopot, która przygotowuje się do sezonu 2021/2022.