DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

09 sty

Dwa zwycięstwa drużyn U17, zmienne szczęście zespołu do lat 19

Pierwszy koszykarski tydzień w 2023 roku za nami! Przeczytajcie jak po powrocie na parkiet radzili sobie żółto-czarni.

Zmagania zainaugurowali koszykarze Trefla 1LO Sopot U19, którzy udali się do Władysławowa. Trener Michael Łydkowski, ze względu na napięty harmonogram meczów, dał odpocząć liderom zespołu, Miłoszowi Toczkowi i Filipowi Gurtatowskiemu. Sopocianie bardzo dobrze weszli w mecz i po pierwszej kwarcie prowadzili 19:6. Niestety, w drugiej części spotkania lepsi byli gospodarze, którzy odrobili osiem oczek. Również trzecia kwarta należała do SMS-u, dzięki czemu miejscowi wyszli na +1. Do końca rywalizacji ekipa z Władysławowa nie oddała inicjatywy i ostatecznie zwyciężyła 66:56.

SMS PZKosz Władysławowo – Trefl 1LO Sopot U19 56:66 (19:6, 15:23, 8:14, 14:23)
Trefl 1LO Sopot U19:
Krzebietke 9, Mroczkowski 7, A. Jęch 6, Kowalski 6, Półbratek 5 oraz Padyjasek 10, Pranszke 5, Kossakowski 3, M. Jęch 3, Skoneczka 2

W sobotę byliśmy świadkami aż trzech meczów. Jako pierwsi rywalizowali zawodnicy Trefla 1LO Sopot U17, którzy pojechali do Gdańska na spotkanie z drugą drużyną Szkoła Gortata Politechniki Gdańskiej. Od początku meczu żółto-czarni mieli niepodważalną przewagę i z każdą kolejną minutą powiększali przewagę. Ostatecznie ekipa Marcina Stefańskiego zwyciężyła różnicą aż 68 punktów i sięgnęła po dziesiąty triumf.

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska II – Trefl 1LO Sopot U17 42:110 (10:20, 7:26, 15:27, 10:27)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 19, Czyżewski 13, Chac 11, Ksionek 11, Burek 5 oraz Zawistowski 11, Gołębiowski 11, Gaik 8, Ignaciuk 7, Duzowski 5, Ziółkowski 5, A. Wojtyka 4

O 12:30 w Hali 100-lecia nasza druga drużyna podejmowała UKS Trójeczkę Olsztyn. Podopieczni Marcina Chojnackiego wzięli przykład ze swoich kolegów i także dominowali przez całe spotkanie. Cztery zwycięskie kwarty dały czwarty triumf w rozgrywkach!

Trefl 1LO II Sopot U17 – UKS Trójeczka Olsztyn 89:64 (28:12, 21:17, 25:24, 15:11)
Trefl 1LO II Sopot U17: Chojnacki 22, Mi. Nagel 6, Frankowski 4, Rusik 3, Borzyszkowski 2 oraz Kosmol 15, Tymański 13, Nowakowski 10, Grek 8, Daniiloudis 5, Tetyk 1, Paszkowski 0

Dzień kończyli nasi drugoligowcy, którzy rundę rewanżową rozpoczęli od starcia z Księżakiem Łowicz. Pierwsze dwie części spotkania kompletnie nie potoczyły się po naszej myśli i na przerwę schodziliśmy z 20 punktami straty. Po zmianie stron i radach trenera Michaela Łydkowskiego nasza gra uległa całkowicie zmianie. W trzeciej kwarcie odrobiliśmy dziewięć oczek, a w czwartej z każdą minutą przewaga Księżaka topniała. Niestety, do odwrócenia losów meczu zabrakło czasu i ostatecznie goście zwyciężyli różnicą czterech punktów.

Trefl II Sopot – Księżak Łowicz 72:76 (15:30, 11:16, 20:11, 26:19)
Trefl II SopotGurtatowski 13 (10 zb.), Nagel 13 (10 zb.), Toczek 9, Jaszczerski 7, Wojtyka 3 oraz Olechnowicz 12, Adamiec 6, A. Jęch 5, Krzebietke 3, Kossakowski 1, Kowalski 0

Tydzień rozpoczynali i kończyli gracze do lat 19. Tym razem w Hali 100-lecia żółto-czarni mierzyli się z Energą MJMS Czarnymi Słupsk. Premierowa kwarta zakończyła się remisem 26:26, ale w drugiej o pięć oczek lepsi byli zawodnicy Michaela Łydkowskiego. Dziesięć minut gry po zmianie stron nie było pasjonującym widowiskiem, ale wciąż prowadzili gracze Trefla. W ostatniej części sopocianie przyspieszyli i ostatecznie zwyciężyli 76:53.

Trefl 1LO Sopot U19 – Energa MJMS Słupsk 76:53 (26:26, 22:17, 8:10, 20:10)
Trefl 1LO Sopot U19: Półbratek 10, Wojtyka 9, Nagel 9, Toczek 7, Gurtatowski 4 oraz A. Jęch 13. M. Jęch 9, Kossakowski 5, Adamiec 5, Krzebietke 3, Kowalski 2, Mroczkowski 0