DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

28 lut

Drugoligowcy wygrywają w Chełmnie, derby Trefla dla „jedynki”

Nie tylko zmaganiami Finału Młodzieżowego Pucharu Polski emocjonowaliśmy się w ostatnim tygodniu lutego. Bardzo ważny triumf w Chełmnie odnieśli gracze Trefla II Sopot, a w sobotę, w Hali 100-lecia przy ulicy Jakuba Goyki 7, doszło do derbów U17 pomiędzy Treflem 1LO Sopot i Treflem 1LO II Sopot. Sprawdźcie, jak przebiegały w/w spotkania!

We wtorek ligowe zaległości nadrabiali koszykarze Trefla II Sopot, którzy rozgrywali wyjazdowe spotkanie z Miastem Zakochanych Chełmno. Żółto-czarni bardzo dobrze weszli w mecz. Trójki Huberta Łałaka i Bartosza Olechnowicza, a także udane akcje Łukasza Klawy i Piotra Bobki pozwoliły sopocianom wyjść na prowadzenie 12:4. Koszykarze Trefla II poszli za ciosem. Bezbłędny na linii rzutów wolnych był Filip Gurtatowski, który trafił cztery z czterech prób, a ponadto drugi raz celnie za trzy rzucił Hubert i nasza drużyna miała już piętnaście oczek zapasu! Rozgrywający ekipy Michaela Łydkowskiego był nie do zatrzymania. Jego trzeci celny rzut z dystansu oraz indywidualna akcja zakończona celnym lay-up’em sprawiły, iż Hubert miał już na koncie 11 punktów, a żółto-czarni prowadzili 24:8. Gospodarze szukali sposobu na dobrą grę i znaleźli go w 8. minucie meczu za sprawą Daniela Belskiego. Jego udane akcje poderwały zespół z Chełmna, który zdobył osiem punktów z rzędu. Passę rywali nasza drużyna przerwała za sprawą celnych osobistych Piotra Bobki na 12 sekund przed końcem kwarty. Ponadto ten sam zawodnik zdołał jeszcze przechwycić piłkę, a w ostatniej sekundzie tej części spotkania umieścił ją w koszu niezawodny Łałak. Trefl prowadził 29:18!

Druga kwarta rozpoczęła się od punktów Filipa Gurtatowskiego. Trójką odpowiedzieli miejscowi, lecz kolejne dwie udane akcje były autorstwa koszykarzy Trefla II, a konkretnie Miłosza Toczka oraz Piotra Bobki, dzięki czemu powiększyli różnicę do piętnastu oczek (36:21). Piotrek poszedł za ciosem i po 35 sekundach dołożył kolejną trójkę. Następnie punkty dołożył Łukasz Klawa… i ofensywa sopocian stanęła na blisko pięć minut. Gospodarze wykorzystali to i odrobili aż 13 oczek (36:41). Dopiero celny rzut Huberta zakończył złą serię. Końcówka drugiej kwarty była zacięta, a zespoły schodziły na przerwę przy prowadzeniu Trefla II 50:44.

Już po pierwszych dwóch minutach trzeciej odsłony spotkania gospodarze zbliżyli się na zaledwie jeden punkt. Sopocianie przetrzymali napór Miasta Zakochanych i nie oddali prowadzenia. Akcje Filipa Gurtatowskiego i Piotra Bobki sprawiły, iż Trefl II ponownie odskoczył (49:57). Daniel Belski zdobył dla gospodarzy 50 punkt, lecz świetny fragment notował Filip, którego skuteczne zagrania zwiększyły przewagę żółto-czarnych (50:62). Ostatnie dwie minuty kwarty miejscowi wygrali 5:2, ale to podopieczni Michaela Łydkowskiego byli bliżej końcowego triumfu, gdyż tablica wyników pokazywała rezultat 55:64.

Nasz zespół dobrze wszedł w czwartą kwartę dzięki trójce Piotra Bobki, ale kolejne akcje należały do drużyny z województwa kujawsko-pomosrkiego, która runem 9-0 zbliżyli się na zaledwie trzy oczka (64:67). Trefl II miał jednak w składzie Huberta Łałaka. Niespełna 18-letni rozgrywający całkowicie wziął na swoje barki ciężary gry i niemal w pojedynkę utrzymał żółto-czarnych na prowadzeniu. Pomiędzy 33 a 39 minutą Hubert zdobył czternaście punktów, a sopocianie mieli pięć oczek zapasu (76:81). W ostatnich sekundach dwa celne rzuty wolne wykonał Piotr Bobka, a przysłowiową „kropkę nad i” postawił nie kto inny, jak Hubert. Ósme zwycięstwo Trefla II Sopot stało się faktem!

Miasto Zakochanych Chełmno – Trefl II Sopot 78:84 (18:29, 26:21, 11:14, 23:20)
Punktacja Trefla II Sopot: Hubert Łałak 34 (12 as.), Piotr Bobka 24, Filip Gurtatowski 13, Łukasz Klawa 8 (17 zb.), Bartosz Olechnowicz 3 oraz Miłosz Toczek 2, Mateusz Kruszkowski 0, Piotr Krzebietke 0

————————————————

Treflowe derby w rozgrywkach U17! W sobotę o 16:00 w Hali 100-lecia rozpoczęło się spotkanie pomiędzy Treflem 1LO Sopot U17 a Treflem 1LO II Sopot U17. Start zmagań należał do „dwójki”, która dzięki punktom Patryka Kowalskiego i Filipa Półbratka wyszła na prowadzenie 4:0. Drużyna Janusza Kociołka odpowiedziała dopiero w czwartej minucie, ale od razu pięcioma oczkami zdobytymi przez Jakuba Birunta i Wiktora Kosiorka. Nasza „dwójka” nie załamała się tym faktem i przeprowadziła run 9-0, dzięki któremu wyszła na prowadzenie 13:5! Straty dwiema dobrymi akcjami zredukował Wiktor Kosiorek, ale po pierwszej kwarcie to Trefl 1LO II Sopot U17 miał trzy oczka zapasu (10:13). Ekipa Adama Siewruka poszła za ciosem na start drugich dziesięciu minut. Kolejne punkty Patryka Kowalskiego, trójka Szymona Kiejzika i oczka Wojciecha Fijałkowskiego oraz Filipa Półbrataka sprawiły, że w połowie kwarty zawodnicy Trefl 1LO II Sopot U17 mieli dwa razy więcej punktów od swoich kolegów (12:24). Podrażniło to „jedynkę”, która ruszyła do odrabiania strat. Gracze Trefla 1LO Sopot przenieśli grę ofensywną pod kosz, a także wzmocnili szyki defensywne. Okazało się to bardzo skuteczne. W trzy minuty wszystkie straty zostały odrobione, a kiedy za trzy trafił Mateusz Kossakowski, to Trefl 1LO Sopot prowadził 25:24! „Dwójka” odpowiedziała za sprawą Szymona Kiejzika, lecz ostatnie punkty pierwszej połowy należały do Macieja Nagela i Piotra Krzebietke. 30:26 do przerwy!

Trzecia kwarta od początku była bardzo wyrównana. Zawodnicy Trefla 1LO II Sopot dążyli do odrobienia strat, lecz „jedynka” nie pozwalała na to. Wciąż jednak zespoły pozostawały w kontakcie – prowadzenie nie było większe niż sześć oczek. W zespole Trefla 1LO Sopot dobry fragment zanotował Filip Gurtatowski, zaś dla „dwójki” punkty zdobywał inny z Filipów, a konkretnie Półbratek. Po 28 minutach gry drużyna Janusza Kociołka prowadzili 39:37. Wtedy „jedynka” przyspieszyła grę. Duet Maciej Nagel – Brajan Mroczkowski dał drużynie w krótkim odstępie czasu sześć punktów, a brak odpowiedzi Trefla 1LO II oznaczał, iż po trzech kwartach nasz pierwszy zespół prowadził 45:37. Taka różnica punktowa utrzymywała się do 35 minuty spotkania. Wtedy, w zaledwie dwie minuty, Trefl 1LO Sopot rozstrzygnął losy meczu. Różnorodna koszykówka i punkty kolejno Przemysława Mazurowskiego, Piotra Krzebietke, Jakuba Birunta, Filipa Gurtatowskiego i Mateusza Kossakowskiego dały „jedynce” aż osiemnaście oczek zapasu (65:49). Mimo dobrej końcówki, tej przewagi zawodnicy Trefla 1LO II Sopot U17 nie byli już w stanie odrobić. Treflowe derby po raz drugi dla Trefla 1LO Sopot U17!

Trefl 1LO Sopot U17 – Trefl 1LO II Sopot U17 71:57 (10:13, 20:13, 15:11, 26:20)

Trefl 1LO Sopot U17: Jakub Birunt 11, Filip Gurtatowski 10, Patryk Wojtyka 8, Piotr Krzebietke 7, Brajan Mroczkowski 6 oraz Mateusz Kossakowski 12, Wiktor Kosiorek 7, Maciej Nagel 6, Przemysław Mazurowski 4

Trefl 1LO II Sopot U17: Filip Półbratek 12, Patryk Kowalski 11, Szymon Kiejzik 7, Karol Ochociński 0, Olaf Rarowski-Geckler 0 oraz Aleksander Pranszke 8, Wojciech Fijałkowski 7, Łukasz Padyjasek 6, Mateusz Jakobschy 4, Kacper Ziółkowski 2