DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs King Szczecin

10 lut

Decka Pelplin lepsza w rewanżu. Czas na finały Młodzieżowego Pucharu Polski!

Koszykarze Trefla II Sopot musieli uznać wyższość Decki Pelplin, która w meczu 17. kolejki drugoligowych zmagań wygrała w Hali 100-lecia 80:74 (21:11, 12:9, 20:25, 27:29) udanie rewanżując się za przegraną z pierwszej rundy. Najskuteczniejszym zawodnikiem żółto-czarnych był Piotr Lis, zdobywca 17 oczek.

Zaledwie nieco ponad godzinę przed rozpoczęciem rywalizacji z Decką czterech zawodników Trefla II pojawiło się na parkiecie podczas rywalizacji z mistrzem Polski, Anwilem Włocławek, na poziomie Energa Basket Ligi. Być może miało to pewien wpływ na pierwsze minuty rozegrane przez młodych graczy, które nie należały do udanych – po dwóch minutach goście prowadzili 5:1. To jeszcze bardziej umotywowało koszykarzy Decki. Szczególnie gra Filipa Stryjewskiego dawała się we znaki Treflowi II. Kiedy niespełna 22-letni zawodnik zdobył ósmy punkt, jego zespół prowadził już 15:6. Do tej przewagi goście dołożyli jeszcze oczko i na przerwę schodzili z dziesięciopunktowym zapasem.

Drugą kwartę żółto-czarni rozpoczęli od dwóch punktów Błażeja Kulikowskiego i trójki kapitana, Wojciecha Dzierżaka. Odpowiedział na to Rafał Komenda, ale po chwili ponownie trafił Dzierżak (18:23). Następnie, na parkiecie Hali 100-lecia obserwowaliśmy festiwal nieskuteczności w wykonaniu obu drużyn. Dopiero po ponad trzech minutach bez zdobyczy niemoc rzutami wolnymi przełamał Łukasz Klawa. Niestety, końcówka kwarty w całości należała do gości. Koszykarze Decki zdobyli osiem punktów z rzędu i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 33:20.

Po powrocie na parkiet to wciąż goście prezentowali się lepiej. Kolejne oczka Komendy dały im już szesnaście punktów przewagi (41:25)! Mimo niekorzystnego wyniku, gracze Trefla II nie poddali się. Sygnał do ataku dał Piotr Lis. Akcja „2+1”, celny lay-up i asysta przy udanym rzucie Daniela Ziółkowskiego pozwoliły zredukować straty do dziewięciu oczek (38:47). Przed ostatnimi dziesięcioma minutami goście z Pelplina prowadzili 53:45.

Start ostatniej kwarty był bardzo wyrównany. W tym okresie gry oba zespoły były bardzo skuteczne, co jednak nie sprzyjało gospodarzom, którzy musieli gonić wynik. Dopiero na 12 sekund przed końcem, po trójce Piotrka Lisa, Trefl II zmniejszył przewagę do czterech oczek. Gospodarze musieli faulować. Niestety, Bartosz Salrzało, który stanął na linii rzutów wolnych, trafił dwukrotnie, co rozstrzygnęło o losach rywalizacji.

Trefl II: Piotr Lis 17, Daniel Ziółkowski 15, Wojciech Dzierżak 8, Sebastian Rompa 5, Łukasz Klawa 3 oraz Błażej Kulikowski 17, Benjamin Didier-Urbaniak 3, Oskar Życzkowski 2, Michał Lis 2, Hubert Łałak 2

Teraz przed zespołem Trefla II przerwa spowodowana finałami Młodzieżowego Pucharu Polski. W sobotę 15 lutego o godzinie 10:00 zespół Trefla Sopot U-20 w półfinałowym starciu zmierzy się z Excat System Śląskiem. Mecz zostanie rozegrany w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Dereniowej 48. Finał zmagań jest zaplanowany na 16 lutego godzinę 15:00 i odbędzie się w Arenie Ursynów przy ulicy Pileckiego 122.