JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI! Trefl Sopot vs King Szczecin

Kup bilet
Orlen Basket Liga
24 mar

Darious Moten wraca do Sopotu

Amerykański skrzydłowy ponownie zagra w żółto-czarnych barwach! Darious Moten jeszcze dziś dołączy do drużyny Żana Tabaka. 30-latek występował w naszym klubie w latach 2019-2022, a ostatnio reprezentował czeskie BK Redstone Olomoucko, gdzie średnio notował 12.7 punktu i 5.4 zbiórki.

Darious ukończył uniwersytet Mercer, gdzie w ostatnim akademickim sezonie zapisywał ponad 11 punktów na spotkanie. Jego pierwszym wyborem w Europie była Dania, a następnie grał jeszcze w Finlandii i Niemczech. Na początku 2020 roku skrzydłowy dołączył do Trefla Sopot, ale z powodu pandemii wystąpił w tym sezonie tylko w jednym meczu. Po przedwczesnym zakończeniu rozgrywek postanowił zostać w Polsce, a współpraca klubu z zawodnikiem trwała jeszcze przez kolejne dwa sezony. W tym czasie Darious rozegrał dla nas 67 meczów, w których średnio notował 7.3 punktu oraz 3.6 zbiórki.

Pod koniec września 2022 roku zakontraktowanie amerykańskiego koszykarza ogłosił czeski zespół BK Redstone Olomoucko. Środowe zwycięstwo 83:73 nad Hradecem Kralove bardzo przybliżyło ich do osiągnięcia celu, jakim jest dla Ołomucka utrzymanie w ekstraklasie, dzięki czemu klub zgodził się na odejście zawodnika. U naszych południowych sąsiadów Darious rzucał ze skutecznością 50% za dwa i 39.4% za trzy, a jego średni wskaźnik EVAL wynosił 14.1.

– Darious to zawodnik, który jest świetnie znany sopockim kibicom. Liczymy na jego możliwości atletyczne i mamy nadzieję, że jego mobilność wpłynie na poprawę naszej defensywy – mówi trener Trefla Sopot, Żan Tabak.

Kontrakt został podpisany do końca sezonu 2022/2023. Darious jest już w Sopocie i rozpocznie treningi z zespołem po przejściu badań medycznych.

  • darious moten

Nasze Drużyny

Sponsor Orlen Basket Liga

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni