CZAS DO NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA DOMOWEGO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław
Kup bilet
12 Lip

Biało-czerwono-żółto-czarni #3

Kadra U20 do startu w europejskim czempionacie przygotowywała się od początku czerwca, najpierw w Zakopanem, później we Wrocławiu. Podopieczni Tomasza Niedbalskiego właśnie w stolicy Dolnego Śląska rozegrali ostatnie sparingi przed wyjazdem na turniej. Ich rywalem byli rówieśnicy ze Szwecji i w obu Polacy efektownie wygrali – 82:66 i 87:66. W pierwszym z nich Michał Kolenda zagrał prawie 16 minut, zdobywając dwa punkty – oba z linii rzutów wolnych. W drugim spędził na parkiecie aż 24 minuty, gromadząc dziesięć oczek i trzy zbiórki.

W ostatnim tygodniu mogliśmy w spokoju trenować się w kompleksie WKK we Wrocławiu, tu też rozegraliśmy sparingi, które przyniosły nam pewne zwycięstwa. Dobrze przepracowaliśmy cały okres przygotowawczy i z optymizmem patrzymy na turniej, który rozpoczyna się już lada moment – podkreślał starszy z braci Kolenda.

Reprezentacja Polski podczas turnieju rozgrywanego w rumuńskiej Oradei zagra w grupie A. Biało-czerwoni zmagania rozpoczną od piątkowego starcia z Belgią, ubiegłorocznym spadkowiczem z elity. Później zmierzą się z kolejnym uczestnikiem ostatnich mistrzostw Europy dywizji A – Finlandią, a także Białorusią i Armenią. Do ćwierćfinałów zakwalifikują się po dwie najlepsze ekipy z każdej z czterech grup. Jeśli Polakom uda się awansować do tej fazy, to zagrają tam z jedną z drużyn grupy B – Słowacją, Wielką Brytanią, Rosją, Azerbejdżanem lub Holandią.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy U20 Dywizji B:

Mikołaj Czyż (UKS Gim 92 Warszawa/ SMS PZKosz Cetniewo), Aleksander Dziewa (WKS Śląsk Wrocław), Daniel Gołębiowski (Polpharma Starogard), Michał Jędrzejewski (WKK Wrocław), Szymon Kiwilsza (AZS Koszalin), Jakub Kobel (WKK Wrocław), Michał Kolenda (Trefl Sopot), Michał Kołodziej (Asseco Gdynia), Mikołaj Kurpisz (PBG Basket Junior Poznań), Jakub Musiał (WKS Śląsk Wrocław), Marcel Ponitka (Asseco Gdynia), Tomasz Żeleźniak (WKS Śląsk Wrocław)

Plan gier reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy U20 Dywizji B:

14.07 (piątek), godz. 15.15: Polska – Belgia
15.07 (sobota), godz. 13.00: Finlandia – Polska
16.07 (niedziela), godz. 10.45: Polska – Białoruś
18.07 (wtorek), godz. 19.45: Armenia – Polska

21.07 (piątek): ćwierćfinały
22.07 (sobota): półfinały
23.07 (niedziela): finał i mecz o 3. miejsce

***

Więcej czasu na szlifowanie formy przed imprezą docelową ma kadra U18, której trenerem jest Marcin Kloziński. W minionym tygodniu młodzi Polacy rozegrali dwa sparingi z reprezentacją Bułgarii, ulegając im w Błagojewgradzie 62:64 i 71:73. Borykający się z urazem Łukasz Kolenda wystąpił tylko w pierwszym z nich, w ciągu 17 minut zdobywając jeden punkt i jedną asystę. W ogóle nie zagrał z kolei Sebastian Walda. 18-latkowie kolejne sparingi rozegrają w najbliższych dniach na Łotwie. 

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Oficjalny Bukmacher Klubu

Sponsorzy wspierający i techniczni

Patroni medialni