10 gru

Atak nie wystarczył, GTK górą w ERGO ARENIE

Dobry atak, zła obrona – tak można podsumować spotkanie pomiędzy Treflem i GTK. Ofensywa królowała, kibice obejrzeli atrakcyjny mecz, jednak znów zwycięstwo było po stronie rywali sopocian. Goście zwyciężyli 99:96.

Początek spotkania należał wyraźnie do gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie i utrzymywali się na czele. Nie była to wielka przewaga, ale wystarczająca, by mieć wynik pod kontrolą. Sopocianie grali bardzo dobrze w ataku, ale w obronie mieli problem ze zbieraniem piłki po nieudanych próbach GTK. Dość powiedzieć, że po pierwszej połowie goście aż 15 razy zbierali piłkę w ataku. Zbiórki decydowały o tym, że koszykarze „serca Sopotu” nie mogli odskoczyć na bezpieczną przewagę. Bardzo dobrze pod koszem w ataku prezentowali się Milan Milovanović i Paweł Leończyk, nieźle na obwodzie grali Ian Baker oraz Vernon Taylor, ale GTK również skutecznie kończyło swoje akcje. W pewnym momencie Treflowi udało się przełamać gości i wyjść na prowadzenie różnicą 11 oczek, jednak końcówka pierwszej połowy należała do gliwiczan i do przerwy było 47:41.

Po zmianie stron wiele zmieniło się w grze obu zespołów, nadal królował atak, ale to gliwiczanie zaczęli przeważać. Goście szybko odrobili straty i kibice żółto-czarnych już mogli obawiać się, że kolejne spotkanie zakończy się w podobny sposób – dobra pierwsza połowa i ogromne problemy po przerwie. Tym razem było inaczej, bo Trefl ponownie odskoczył rywalom i zdobył kilka oczek przewagi. W ataku sopocianie dobrze kończyli swoje akcje, ale po drugiej stronie Jakub Dłoniak, Desmond Washington i Riley LaChance trafiali niesamowite trójki. To sprawiało, że mimo dobrych rzutów obu ekip, to GTK punktowało lepiej. Problemy w obronie sopocian się piętrzyły, a sam atak okazał się niewystarczający. W końcówce gliwiczanie odskoczyli i pomimo doskonałych trafień Iana Bakera zwyciężyli 99:96.

Trefl Sopot – GTK Gliwice 96:99 (28:20, 19:21, 22:28, 27:30)

Trefl: Milovanović 23, Leończyk 21, Baker 19, Taylor 13, M. Kolenda 6, Jeszke 6, Kulka 5, Ł. Kolenda 3, Śmigielski 0, Motylewski 0.

GTK: Washington 18, LaChance 17, Dłoniak 14, Radwański 14, Morgan 11, Kiwilsza 5, Robak 5, Dodd 4, Słupiński 0.