DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza

23 gru

Przełamanie w ERGO ARENIE – Trefl wygrywa z TBV Startem

Trefl Sopot przełamał złą passę i wygrał z ekipą TBV Startu 77:75. Żółto-czarni w końcówce spotkania pokazali charakter i wyrwali dwa punkty rywalom dzięki twardej obronie i konsekwentnej grze w ataku.

Tradycyjnie już sopocianie rozpoczęli spotkanie lepiej od rywala i szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Trefl grał rozsądnie w ataku, kończył skutecznie swoje akcje, ale pozwalał też rywalom na wiele w obronie. Dopóki udawało się przerzucać rywali, to żółto-czarni utrzymywali przewagę. Jednak należało obawiać się przede wszystkim przestojów w ataku, które do tej pory zdarzały się w każdym starciu z udziałem sopocian. W pierwszej połowie bardzo dobrze spisywał się nowy gracz w zespole „serca Sopotu” – Jonte Flowers, który trafił trzy trójki, a także doskonale grał w obronie. Skuteczny z dystansu był także Łukasz Kolenda, który trafił trzykrotnie z dystansu i do przerwy zanotował 11 oczek na swoim koncie. Po 20 minutach sopocianie prowadzili 44:40.

Po zmianie stron długo wszystko wskazywało na to, że scenariusz przerabiany w tych rozgrywkach kilkukrotnie, po raz kolejny się sprawdzi. Lublinianie na początku trzeciej kwarty odrobili wszystkie straty i wyszli na kilka oczek przewagi. TBV Start praktycznie każdą akcję kończył skutecznymi rzutami i mimo niezłej postawy sopocian w obronie odskakiwał na coraz większą odległość. Gdy zacięli się goście, przestał trafiać także Trefl. To sprawiło, że po 30 minutach podopieczni Davida Dedka prowadzili pięcioma punktami. Taki stan rzeczy utrzymywał się jeszcze przez większą część ostatniej odsłony, ale w końcówce kilka razy dobrze bronił zespół żółto-czarnych, a w dodatku skutecznie skończył część swoich akcji. Zawodnicy Jukki Toijali na 5,5 sekundy do końca prowadzili 77:75, w ostatniej akcji poślizgnął się James Washington i to Trefl wygrał dwoma oczkami.

Trefl Sopot – TBV Start Lublin 77:75 (24:19, 20:21, 16:25, 17:10)

Trefl: Leończyk 15, Ł. Kolenda 15, Baker 13, Flowers 9, Taylor 8, Śmigielski 6, Zagorac 6, Milovanović 5, Jeszke 0, Kulka 0.

TBV Start: Thomasson 23, Mirković 14, Washington 10, Upson 10, Borowski 9, Gaddefors 3, Dziemba 2, Dutkiewicz 2, Szymański 2, Gospodarek 0.