Zwycięstwo w ostatnim sparingu. Trefl Sopot – Enea Astoria Bydgoszcz 95:84

4 lata temu | 22.08.2020, 18:32

W ostatnim test-meczu przed rozpoczęciem Energa Basket Ligi 2020/2021 Trefl Sopot pokonał w ERGO ARENIE Enea Astorię Bydgoszcz 95:84 (21:24, 26:28, 28:12, 20:20). Był to siódmy i zarazem ostatni sparing drużyny Marcina Stefańskiego. Sześć z nich zakończyło się triumfem żółto-czarnych.

Do ostatniego sprawdzianu przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych obie drużyny podeszły bardzo poważnie. Na parkiecie dominowała twarda, a czasem nawet ostra gra. Żaden z zawodników od początku meczu nie odpuszczał, co zaowocowało wyrównanym widowiskiem w hali bocznej ERGO ARENY. Jako pierwsi potrafili odskoczyć goście, głównie dzięki trzypunktowym rzutom Michała Chylińskiego. Po 10 minutach bydgoszczanie prowadzili 24:21, a w ekipie Trefla najskuteczniejszy był imiennik kapitana Astorii, Michał Kolenda (6).

Początek drugiej kwarty należał do żółto-czarnych, którzy odrobili straty i wyszli na prowadzenie 34:31. Rywale przetrzymali trudniejszy okres i odpowiedzieli dobrą grą pomiędzy 15 a 20 minutą meczu. Ponownie głównym atutem bydgoszczan były trafienia z dystansu. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Astorii 52:47.

Po wznowieniu zespół Marcina Stefańskiego wrócił do gry kompletnie odmieniony. Koszykarze z Sopotu szczególnie dominowali na tablicach, zbierając zarówno pod swoim koszem, jak i rywali. Dodatkowo zawodnicy Trefla dołożyli też rzut za trzy. To wszystko zaowocowało wyraźnym zwycięstwem w trzeciej kwarcie 28:12 i prowadzeniem 75:64.

Na starcie czwartej kwarty zawodnicy z Sopotu kontynuowali dobrą grę i w pewnym momencie prowadzili już różnicą piętnastu oczek (80:65). Komfort punktowy rozluźnił nieco graczy Trefla, co wykorzystali rywale odrabiając część strat, jednak ostatnie dwie minuty należały do gospodarzy. Ostatecznie żółto-czarni wygrali 95:84. Najwięcej punktów dla Trefla zdobył Łukasz Kolenda, a double-double zapisał na swoim koncie Dominik Olejniczak (12 punktów i 11 zbiórek).

Trefl: Łukasz Kolenda 17, Martynas Paliukenas 11, Darious Moten 10, Karol Gruszecki 9, Paweł Leończyk 7 (11 zb.) oraz TJ Haws 14, Michał Kolenda 13, Dominik Olejniczak 12 (11 zb.), Witalij Kowalenko 2

Triumf z Enea Astorią był szóstym przedsezonowym zwycięstwem drużyny Trefla Sopot. Nasi koszykarze pokonywali kolejno dwukrotnie Asseco Arkę (73:79, 93:83), Polski Cukier Toruń (75:93), Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski (84:72), ponownie Polski Cukier Toruń (99:57) i Enea Astorię Bydgoszcz (95:84). Jedyną porażką jaką poniósł zespół trenera Stefańskiego był mecz w Bydgoszczy z Kingiem Szczecin (58:89).

Rozgrywki Energa Basket Ligi 2020/2021 Trefl Sopot rozpocznie w sobotę domowym meczem ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00. Bilety są dostępne na stronie www.sercesopotu.pl. Wydarzenie zostanie zorganizowane zgodnie ze wszystkimi wytycznymi i obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa.