Trefl Sopot

Zwycięstwo w ostatnim sparingu przed sezonem 2023/2024

1 rok temu | 15.09.2023, 20:22

W ostatnim meczu sparingowym przed sezonem 2023/2024 Trefl Sopot pokonał Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 92:80 (26:17, 26:14, 13:30, 27:19).

Początek spotkania w Hali 100-lecia sparingowego był wyrównany. Po trójce Jarka i czterech minutach meczu żółto-czarni prowadzili, ale tylko 10:9. Kiedy sopocianie odskoczyli na trzy oczka, szybko zareagował trener Cesanuskis i poprosił o pierwszą przerwę. To jednak bardziej posłużyło naszemu zespołowi. Podopieczni Żana Tabaka podkręcili tempo i po 10 minutach mieli dziewięć oczek więcej. Dobrze spisywali się Benedek oraz Jarek, którzy w Q1 zanotowali po 8 punktów. Gospodarze utrzymywali dobrą dyspozycję. Po kolejnych 120 sekundach gry różnica była już dwucyfrowa. Przewaga rosła, a kiedy tablica wyników pokazała 43:26, na kolejną przerwę zdecydował się trener Czarnych Słupsk. Nasza drużyna wciąż jednak spisywała się świetnie. Po akcji „2+1” Andy’ego zespoły dzieliły aż 23 punkty. Pierwszą połowę zamknął niecelny rzut zza łuku Kuby, a do szatni schodziliśmy przy wyniku 52:31.

Choć pierwsze dwie minuty po zmianie stron były kontynuacją tego, co widzieliśmy przed przerwą, to Czarni nie mieli zamiaru się poddać i ruszyli do odrabiania strat. Szło im to całkiem nieźle – na 150 sekund przed końcem Q3 ich strata wynosiła już tylko dziesięć oczek (63:53). Sopocianie nie potrafili zatrzymać rywali, a dodatkowo nasz procent skuteczności również był zdecydowanie niższy niż w pierwszych dwóch kwartach. Czarni czuli się coraz pewniej i po Q3 tracili już tylko cztery punkty. Przyjezdni szli za ciosem. Po chwili zespoły dzieliło tylko oczko (65:64). Na szczęście żółto-czarni przerwali impas w odpowiednim momencie i nie dali sobie zabrać prowadzenia. Zza łuku przymierzyli Kuba i Auston, a punkty Andy’ego wyprowadziły nas na +7. Na kolejną pogoń podopieczni Żana Tabaka już nie pozwolili i odnieśli czwarte zwycięstwo w preseasonie. Nasza drużyna miała lepszą skuteczność z gry (53.7% do 47.6%), a także zanotowała więcej zbiórek (38 do 27) i asyst (22 do 14).

Już w środę koszykarze Trefla Sopot zainaugurują sezon 2023/2024! W Sosnowcu nasz zespół powalczy o Superpuchar Polski z aktualnym mistrzem Polski Kingiem Szczecin. Spotkanie rozpocznie się o 19:00.