Zła passa Trefla II Sopot trwa

1 rok temu | 20.03.2023, 13:34

Koszykarze Trefla II Sopot wciąż czekają na przełamanie. Żółto-czarni w zeszłym tygodniu przegrali z AZS-em UMK Transbruk Toruń oraz Profi Sunbud PKK 99 Pabianicami, co było szóstą i siódmą porażką z rzędu.

Ze względu na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 18 nasz zespół w meczach musiał sobie radzić bez Miłosza Toczka i Macieja Nagela. Środowe starcie z zespołem z grodu Kopernika od początku nie toczyło się po myśli Trefla II – już po 10 minutach gry traciliśmy 16 punktów. Zdecydowanie bardziej wyrównana były druga i trzecia kwarta – przed decydującą częścią było 53:70. Niestety, czwarta kwarta również toczyła się pod dyktando przyjezdnych, którzy ostatecznie triumfowali 99:60.

Trefl II Sopot – AZS UMK Toruń 60:99 (12:28, 19:20, 22:22, 7:29)
Trefl II Sopot: Gurtatowski 14, Półbratek 10, Kowalski 7, Mroczkowski 3, Jaszczerski 2 oraz Wojtyka 12, Olechnowicz 5, Krzebietke 4, Adamiec 2, M. Jęch 1, A. Jęch 0, Skoneczka 0

W sobotę nasza drużyna pojechała do Pabianic. Od początku spotkania gospodarze mieli inicjatywie i konsekwentnie powiększali prowadzenie. Już po 30 minutach rywale mieli dwadzieścia jeden punktów więcej, ale prawdziwą dominację zaprezentowali w czwartej kwarcie, którą zwyciężyli 22:4.

Profi Sunbud PKK 99 Pabianice – Trefl II Sopot 88:49 (23:15, 19:17, 24:13, 22:4)
Trefl II Sopot: Półbratek 12, Olechnowicz 11, Kowalski 7, Wojtyka 6, Gurtatowski 3 (11 zb.) oraz Mroczkowski 6, Krzebietke 2, M. Jęch 2, A. Jęch 0, Skoneczka 0