Asseco Gdynia – Trefl Sopot 79:94 (27:22, 18:31, 17:17, 17:24)

Asseco: Żołnierewicz 18, Szubarga 16, Szczotka 13, Witliński 10, Jankowski 9, Put 7, Ponitka 2, Konopatzki 2, Czerlonko 2, Frąckiewicz 0, Szymański 0, Kamiński 0

Trefl: Śmigielski 21, Dylewicz 17, Ireland 15, Marković 13, Laser 8, Karolak 7, Stefański 6, Mielczarek 4, Ł. Kolenda 3, M. Kolenda 0, Kulka 0

Liczby meczu:

1 – prowadzenie w tym meczu zmieniło się tylko raz. Od początku meczu przewagę miało Asseco, ale po celnej trójce Jakuba Karolaka w połowie drugiej kwarty Trefl wyszedł na prowadzenie 42:40 i nie oddał go do końca.
2 – to drugie zwycięstwo Trefla w Derbach Trójmiasta w tym sezonie.
3 – tyle punktów zdobył Łukasz Kolenda. Przebywał na boisku łącznie zaledwie 43 sekundy, ale w swojej pierwszej akcji trafił odważną „trójkę”.
8 – tyle razy faulowany był Nikola Marković. Serb zdobył też 13 punktów i zebrał 7 piłek.
9 – tyle piłek zebrał Filip Dylewicz. Był więc o jedną zbiórkę od double-double, bowiem rzucił także 17 punktów, trafiając m.in. trzy z sześciu rzutów za trzy. Z nim na parkiecie żółto-czarni rzucili o 22 punkty więcej niż ich rywale.
14 – tyle punktów przewagi miało Asseco w połowie pierwszej kwarty. Po kiepskim początku sopocianie szybko jednak się pozbierali i po pierwszych 10 minutach przegrywali już tylko różnicą pięciu oczek, a pierwszą połowę zakończyli na ośmiopunktowym plusie.
21 – tyle punktów zdobył Piotr Śmigielski. „Śmigło” trafił 61,5 proc. rzutów z gry, w tym trzy na sześć „trójek”, stając się w ten sposób najlepiej punktującym graczem świątecznych derbów. To jego najlepszy wynik w tym sezonie.
190 – tyle oczek zaaplikowali gdynianom w tym sezonie koszykarze Trefla. Asseco odpowiedziało zaledwie 145 punktami w dwóch spotkaniach.