Trzecie zwycięstwo Trefla 1LO II Sopot U17, drugoligowe derby dla Politechniki

3 lata temu | 11.01.2021, 13:34

W ostatnim tygodniu do ligowych zmagań przystąpiły zespoły Trefla 1LO II Sopot U17 oraz Trefla II Sopot. Drużyny kończyły swoje spotkania w odmiennych nastrojach – ekipa do lat 17 pokonała na wyjeździe MTS Basket Kwidzyn 85:63, a w drugoligowych derbach Trójmiasta wyższość Politechniki Gdańskiej musieli uznać podopieczni Michaela Łydkowskiego.

9 grudnia w Kwidzynie swój ósmy mecz ligowy rozgrywali zawodnicy Trefla 1LO II Sopot U17. Ich rywale, MTS Basket, walczył o pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach i w pierwszej kwarcie postawił trudne warunki. Wyrównane 10 minut zakończyło się remisem 17:17. Zupełnie inny przebieg miała druga część meczu. Podopieczni Adama Siewruka wyszli na prowadzenie i przejęli inicjatywę nad spotkaniem. Z każdą minutą żółto-czarni powiększali przewagę, a na przerwę ostatecznie schodzili z 13 oczkami zapasu (28:41).

Drugie 20 minut były bardziej wyrównane, ale to wciąż kontrole nad boiskowymi zdarzeniami mieli zawodnicy Trefla 1LO II Sopot U17. Trzecia kwarta cechowała się ofensywną grą z obu stron, lecz to sopocianie wyszli z niej zwycięsko, zyskując kolejne dodatkowe cztery punkty przewagi (51:68). Ostatnia częśc meczu była przysłowiową pieczątką pod końcowym triumfem naszego zespołu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 63:85, a żółto-czarni mogli cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w rozgrywkach!

MTS Basket Kwidzyn – Trefl 1LO II Sopot U17 63:85 (17:17, 11:24, 23:27, 12:17)
Punktacja Trefla 1LO II Sopot U17: Wiktor Kosiorek 17, Mateusz Biernacki 14, Jakub Birunt 12, Filip Półbratek 10, Kasper Skrzypczyk 8, Olaf Rarowski-Geckler 6, Krzysztof Matla 6, Wojciech Fijałkowski 5, Łukasz Padyjasek 5, Aleksander Pranszke 2, Kacper Ziółkowski 0

——————————————————————

W niedzielę w Centrum Sportu Akademickiego PG do drugoligowych koszykarskich derbów Trójmiasta przystąpiły drużyny Politechniki Gdańskiej i Trefla II Sopot. Żółto-czarni po raz pierwszy musieli sobie radzić bez Sebastiana Rompy, który został wypożyczony do WKS Śląska Wrocław. Niestety, początek zmagań należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 6:0. Premierowe oczka, rzutem trzypunktowym, zdobył dla sopocian Łukasz Klawa. Mimo iż gra wyrównała się, a Trefl doszedł rywali na zaledwie punkt (8:7), to „Akademicy” nie oddawali prowadzenia. Żółto-czarni walczyli, ale końcówka należał do gdańszczan. Bardzo dobrze w tym fragmencie meczu prezentował się ich rozgrywający, Adam Wąsowicz, dzięki któremu gospodarze powiększyli swoje prowadzenie do dziewięciu oczek różnicy (27:18).

Podobnie jak w pierwszej kwarcie, tak i start drugiej należał do Politechniki. Run 9-0 w niespełna trzy minuty dał im prowadzenie aż 36:18. Złą passę udało się przerwać dopiero za sprawą trójki Bartosza Olechnowicza. Jak pokazały kolejne minuty, było to bardzo ważne przełamanie, gdyż żółto-czarni zaczęli odrabiać straty. Za trzy trafili też Adrian Pajkert i Piotr Bobka, a ten drugi potrafił też popisać się m.in. „akcją 2+1”. W ciągu ostatnich pięciu minut pierwszej połowy gracze Politechniki zdobyli zaledwie cztery punkty. Sopocianie wykorzystali to, choć jednak trzeba zaznaczyć, że połowicznie. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu gdańszczan 42:34.

Po powrocie na parkiet koszykarze zmienili strony, ale nie zmienił się obraz początku kolejnej kwarty. Ponownie zawodnicy Politechniki zdominowali ten fragment meczu. Inauguracyjne cztery minuty drugiej połowy gospodarze wygrali aż 16-2 (58:36). Co więcej, dobrą dyspozycję udało im się także podtrzymać w kolejnych minutach rywalizacji. Dopiero w ostatnich minutach kwarty za sprawą punktów Filipa Gurtatowskiego, Mateusza Kruszkowskiego i Bobki sopocianie odrobili część strat, ale tę część Trefl II przegrał aż 14:31, dzięki czemu Politechnika miała aż 25 punktów zapasu (73:48).

Kiedy po trzech minutach czwartej kwarty przewaga urosła do 30 oczek (82:52), wiadomo było, że losy spotkania są rozstrzygnięte. Ekipa Michaela Łydkowskiego walczyła jednak do końca, a to zaowocowało zwycięstwem w ostatniej części meczu 19:15. Ostatecznie Trefl II Sopot przegrał 67:88 kończąc dobrą passę na trzech zwycięstwach z rzędu. Najwięcej punktów dla żółto-czarnych zdobył Piotr Bobka (16).

Politechnika Gdańska – Trefl II Sopot 88:67 (27:18, 15:16, 31:14, 15:19)
Punktacja Trefla II SopotDaniel Ziółkowski 15, Adrian Pajkert 9, Łukasz Klawa 5, Hubert Łałak 4, Miłosz Toczek 2 oraz Piotr Bobka 16, Bartosz Olechnowicz 6, Mateusz Kruszkowski 6, Wiktor Jaszczerski 2, Filip Gurtatowski 2, Dmitrij Zhaludok 0