Trefl efektowny, odmłodzony i zwycięski!

Trefl Sopot – AZS Koszalin 107:80 (28:20, 28:26, 31:21, 20:13)

Trefl: Marković 27, Karolak 15, Śmigielski 14, Laser 13, Ireland 10, Mielczarek 9, Dylewicz 8, Stefański 4, M. Kolenda 3, Ł. Kolenda 2, Kulka 2, Żmudzki 0

AZS: Wall 16, Wadowski 13, Millage 11, Nelson 10, Manigault 7, Stelmach 6, Zalewski 5, Johnson 5, Wrona 4, Nowakowski 3, Pabianek 0

Widzów: 1847

Liczby meczu:

2:57 – tyle minut i sekund spędzili na parkiecie Łukasz Kolenda i Maciej Żmudzki. Dla obu był to najdłuższy występ w tym sezonie.
9 – tyle punktów – wszystkie zza linii 6,75 m – rzucił w tym meczu Artur Mielczarek. Były kapitan AZS-u Koszalin po raz kolejny był ważnym punktem Trefla w starciu ze swoim poprzednim klubem.
11 – tylu graczy Trefla zdobyło w tym meczu punkty. Sztuka ta nie udała się tylko Maciejowi Żmudzkiemu, który był blisko wykończenia zespołowej akcji efektownym wsadem, ale zabrakło mu szczęścia.
12 – tyle celnych rzutów za trzy punkty zanotowali sopocianie. Zza linii 6,75m trafiali z rewelacyjną skutecznością – 60 proc. Piotr Śmigielski, Nikola Marković i Tyler Laser nie spudłowali żadnej ze swoich prób.
18 – tyle strat popełnił AZS, o osiem więcej od gospodarzy.
21 – tyle asyst zanotowali gracze Trefla. To ich najlepszy wynik w tym sezonie.
21 – tyle wynosiła średnia wieku piątki Trefla przez prawie trzy minuty czwartej kwarty. Na parkiecie jednocześnie przebywali Ł. Kolenda (17 lat), Żmudzki (19), M. Kolenda (20), Kulka (21) i Laser (28).
27 – tyle punktów rzucił Nikola Marković. Po kilku przeciętnych meczach Serb przypomniał o swoich nieprzeciętnych możliwościach. Za dwa wykorzystał 8 z 11 rzutów, za trzy trafił oba wykonywane, a do tego zanotował 12 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty. Mecz zakończył ze wskaźnikiem EVAL na rewelacyjnym poziomie 41 i kolejnym double-double w tym sezonie.
35 – tyle zbiórek zanotowali sopocianie, z tego aż 12 w ataku. Koszalinianie zebrali łącznie 23 piłki. Goście zdobyli tylko 4 punkty „drugiej szansy”, zaś Trefl w ten sposób rzucił 18 oczek.
107 – to największa liczba punktów rzucona przez Trefla w tym sezonie.
131 – z takim wskaźnikiem EVAL zakończyli spotkanie sopocianie, co również okazało się ich najlepszym rezultatem w tych rozgrywkach.