Trefl 1LO Sopot U19 wciąż niepokonany!

1 rok temu | 19.12.2022, 17:13

Trójmiasto do nas należy! Trefl 1LO Sopot U19 po raz drugi pokonał Gdyńską Akademię Koszykówki i potwierdził dominację w rozgrywkach Pomorskiego Związku Koszykówki.

Pierwsza połowa rywalizacji w Hali 100-lecia była wyrównana. Premierowa kwarta +4 dla Trefla, druga – w takim samym stosunku różnicy – dla GAK-u i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 32:32. Po zmianie stron inicjatywę przejęli żółto-czarni, którzy po Q3 mieli jedenaście punktów więcej. Prawdziwy popis ekipa Michaela Łydkowskiego dała jednak w ostatnich minutach. 23 punkty zdobyte i tylko 6 straconych dały nam piąte zwycięstwo i umocniły na fotelu lidera rozgrywek. Liderami Trefla było trio Nagel-Wojtyka-Gurtatowski, którzy łącznie zdobyli aż 54 oczka.

Trefl 1LO Sopot U19 – Gdyńska Akademia Koszykówki 79:51 (19:15, 13:17, 24:13, 23:6)
Trefl 1LO Sopot U19: Nagel 20, Wojtyka 17, Gurtatowski 17, Toczek 8, Krzebietke 2 oraz A. Jęch 7, Adamiec 6, Kowalski 2, Mroczkowski 0, Kossakowski 0, Półbratek 0

W sobotę w ramach POZKosz U17 zagrały ze sobą „dwójki” Trefla 1LO Sopot i Szkoła Gortata Politechniki Gdańsk. Po pierwszej połowie w Hali 100-lecia przyjezdni mieli jedenaście punktów więcej, lecz drużyna Marcina Chojnackiego nie poddała się. Żółto-czarni konsekwentnie odrabiali straty. Niestety, sopocianom zabrakło czasu – ostatecznie goście wygrali różnicą dwóch oczek.

Trefl 1LO II Sopot U17 – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska II 66:68 (15:19, 9:16, 18:12, 24:21)
Trefl 1LO II Sopot U17: Chojnacki 14, Frankowski 7, Borzyszkowski 4, Tetyk 2, Kosmol 0 oraz Daniiloudis 12, A. Wojtyka 10, Nowakowski 10, Grek 5, Mi. Nagel 2, Paszkowski 0, Rusik 0

Tydzień – tradycyjnie – kończył nasz zespół drugoligowy. Sopocianie udali się do Tarnowa Podgórnego, gdzie mierzyli się z wiceliderem rozgrywek, Tarnovią. Gospodarze lepiej weszli w spotkanie i wyszli na pięć oczek różnicy, ale nasza młoda drużyna nie odpuszczała. Druga i trzecia kwarta także były zacięte, jednak w każdej z nich Tarnovia potrafiła do swojej przewagi dołożyć po pięć oczek. Dopiero w ostatniej części rywalizacji przewaga miejscowych była niepodważalna, co przypieczętowało dwunaste zwycięstwo Tarnovii.

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Trefl II Sopot 95:65 (25:20, 21:16, 24:19, 25:10)
Trefl II Sopot: Wojtyka 13, Nagel 7, Gurtatowski 7, Jaszczerski 3, Toczek 2 oraz Adamiec 11, Olechnowicz 6, A. Jęch 6, Krzebietke 4, Kowalski 4, Półbratek 2, Mroczkowski 0