Sparingowa porażka reprezentacji Polski, dziewięć punktów Michała i Jarka

2 lata temu | 24.06.2022, 13:19

W miejscowości Opatija koszykarska reprezentacja Polski przegrała z Chorwacją 74:92 (20:25, 18:15, 23:27, 13:25) w meczu towarzyskim, który był częścią przygotowań do spotkań eliminacji MŚ z Izraelem i Niemcami. Dla KOSZ KADRY punktowało dwóch zawodników Trefla Sopot Michał Kolenda i Jarosław Zyskowski, a najwięcej oczek zapisał nasz były center, Dominik Olejniczak (14).

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Po inauguracyjnej kwarcie pięć punktów przewagi mieli gospodarze (25:20), jednak drugą część spotkania to biało-czerwoni zwyciężyli 18:15 i podczas przerwy zespoły dzieliły zaledwie dwa oczka. Niestety, w drugich dwudziestu minutach rywale zdominowali grę i ostatecznie triumfowali różnicą osiemnastu punktów.

Jarosław Zyskowski spędził na parkiecie ponad 22 minuty, w czasie których zanotował 6 punktów, 2 zbiórki, 2 przechwyty oraz asystę, zaś Michał Kolenda grał przez ponad 16 minut i zapisał na swoim koncie 3 punkty, 5 zbiórek i asystę.