Simply the Best – Aaron zostaje w Sopocie!

2 miesiące temu | 18.07.2024, 09:58

Z niezwykłą przyjemnością informujemy, iż klub będzie kontynuował współpracę z Aaronem Bestem! Kanadyjski obwodowy był jedną z najważniejszych postaci mistrzowskiej drużyny i w sezonie 2024/2025 także będzie występował w żółto-czarnych barwach.

Aaron Best od początku ostatnich rozgrywek był jednym z kluczowych zawodników dla Żana Tabaka. W trakcie zmagań ligowych chorwacki szkoleniowiec pozwolił mu spędzić na parkiecie ponad 1243 minuty, co było najlepszym wynikiem w drużynie i trzecim w całej ORLEN Basket Lidze. 31-latek za otrzymane szanse odwdzięczał się bardzo dobrą grą – Aaron zdobył łącznie 535 oczek w OBL 23/24, co dało mu pierwsze miejsce w kolejnej statystyce Trefla Sopot.

W 27 meczach ligowych Aaron zebrał dwucyfrowy dorobek punktowy, a najważniejszy, czyli siódmy mecz finałowy z Kingiem, zakończył z 15 oczkami, co było najwyższym wynikiem spośród wszystkich zawodników. Indywidualnie najlepszym występem Kanadyjczyka była domowa rywalizacja z PGE Spójnią Stargard, kiedy jego licznik zatrzymał się dopiero na 32 punktach.

Zawodnik dołączył do Trefla Sopot po sezonie w London Lions, gdzie grał m.in. w rozgrywkach EuroCup. Wówczas jego zespół w dziewiętnastu meczach odniósł osiem zwycięstw, a koszykarz indywidualnie notował 7.4 punktu. Teraz Aaron spróbuje poprawić te wyniki!

– To najlepsza decyzja dla mnie i mojej rodziny. Nie mogę się doczekać współpracy ze sztabem szkoleniowym, drużyną i całą organizacją. Nie mogę się doczekać ponownej rywalizacji w PLK – zróbmy to jeszcze raz! – powiedział po podpisaniu kontraktu Aaron Best.

W czasie wakacji Aaron nadal doskonali swoje umiejętności. Nasz zawodnik występuje w lidze CEBL, gdzie gra dla Scarborough Shooting Stars. Jego zespół z bilansem 9-7 obecnie plasuje się na 2. miejscu w Konferencji Wschodniej. Za Aaronem cztery mecze, w czasie których średnio spędzał na parkiecie ponad 25 minut i zdobywał blisko 9 punktów. Finał ligi CEBL został zaplanowany na 11 sierpnia.

Nowa umowa Aarona Besta będzie obowiązywać do końca sezonu 2024/2025.