„Setka” w pierwszym sparingu. Trefl Sopot – SKS Starogard Gdański 101:80

2 lata temu | 26.08.2022, 11:35

W pierwszym spotkaniu przygotowującym do sezonu 2022/2023 Trefl Sopot pokonał pierwszoligowy SKS Starogard Gdański 101:80 (19:15, 31:20, 27:20, 24:25). Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Glynn Watson (25).

Początek spotkania był wyrównany, ale jako pierwsi odskoczyli przyjezdni, którzy wyszli na prowadzenie 11:7. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Glynn Watson. Odważne akcje amerykańskiego rozgrywającego oraz celne rzuty z dystansu sprawiły, że po chwili to Trefl miał cztery oczka przewagi. Taką też różnicą zakończyła się pierwsza kwarta (19:15). W drugiej części gry nasza drużyna podkręciła tempo. Oprócz Glynna wyróżniali się także Michał, Wesley i Andrzej. Na przerwę schodziliśmy przy prowadzeniu 50:35.

Druga połowa rozpoczęła się od sześciu oczek z rzędu rywali, lecz sopocianie nie pozwolili zredukować strat. Od wyniku 59:52 podopieczni Żana Tabaka zanotowali run 15-0 i powiększyli swoją przewagę do +22. W końcówce spotkania chorwacki szkoleniowiec dał szansę gry młodym zawodnikom – na parkiecie pojawili się Miłosz Toczek i Filip Gurtatowski. Pierwszy zanotował zbiórkę i asystę, a Filip zdobył dwa punkty oraz zapisał asystę i przechwyt. Do końca meczu nasza drużyna walczyła o przekroczenie granicy zdobytych 100 punktów i udało się to dosłownie w ostatniej sekundzie spotkania.

Trefl Sopot: Pluta 17 (7 as.), Coulibaly 11, Gordon 8 (8 zb.), Kulikowski 5, Malesa 2 oraz Watson 25, Rompa 12, Kolenda 11, Freimanis 8, Gurtatowski 2, Jaszczerski 0, Toczek 0, Olechnowicz 0