Trefl Sopot

Postawić trzy kroki! [ZAPOWIEDŹ SUZUKI PUCHARU POLSKI 2023]

1 rok temu | 15.02.2023, 13:13

Już w czwartek 16 lutego w Hali Globus w Lublinie zostanie zainaugurowany Suzuki Puchar Polski 2023! Do turnieju przystąpi siedem najlepszych drużyn pierwszej połowy rundy zasadniczej Energa Basket Ligi oraz zespół gospodarzy. Wśród nich jest Trefl Sopot, który zmagania rozpocznie w piątek wieczorem. O 20:30 żółto-czarni w ramach ćwierćfinału zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski, WKS Śląskiem Wrocław. Zwycięzcę turnieju poznamy w niedzielę 19 lutego. Mecze będą transmitowane w Polsacie Sport Extra.

Drużyna Andreja Urlepa świetnie rozpoczęła ligowe rozgrywki 2022/2023. Śląsk był prawdziwym dominatorem Energa Basket Ligi i z kwitkiem odprawiał kolejnych rywali. Seria zwycięstw, która trwała od początku sezonu, została przerwana dopiero w styczniu 2023 roku, w ostatnim meczu pierwszej rundy wrocławian. Niespodziewanie Trójkolorowi przegrali na wyjeździe z Rawplug Sokołem Łańcut. Za przykładem beniaminka poszła też PGE Spójnia Stargard, która triumfowała nad Śląskiem 81:79. W 17. kolejce wrocławianie co prawda pokonali u siebie Legię 83:77, ale trzy kolejne domowe mecze ligowe – z Anwilem, Kingiem oraz Czarnymi – kończyły się niepowodzeniem. Po dwudziestu spotkaniach ligowych ekipa Andreja Urlepa legitymuje się bilansem 15-5.

W tym sezonie Śląsk bierze też udział w rozgrywkach EuroCup. Niestety, z dotychczas rozegranych czternastu meczów wrocławianie zwyciężyli tylko jeden. W 9. kolejce gier Trójkolorowi pokonali 80:57 włoskie Dolomiti Trento.

Lepszy z pary Śląsk – Trefl zmierzy się ze zwycięzcą spotkania BM Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek. Półfinał został zaplanowany na 18 lutego 19:00, zaś najważniejsze spotkanie Suzuki Pucharu Polski 2023 odbędzie się w niedzielę o 18:00. W turnieju biorą udział także zespoły Kinga Szczecin, PGE Spójni Stargard, Polski Cukier Startu Lublin i Legii Warszawa.