Play-off mimo porażki. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Trefl Sopot 83:60

1 rok temu | 03.05.2023, 22:51

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk 63:80 (20:28, 16:16, 13:18, 11:21). Mimo dotkliwej porażki żółto-czarni zagrają w fazie play-off Energa Basket Ligi, gdyż Legia Warszawa pokonała Enea Zastal BC Zieloną Górę. Naszym rywalem w ćwierćfinale będzie zwycięzca rundy zasadniczej i aktualny mistrz Polski WKS Śląsk Wrocław.

Rywalizacja od początku toczyła się pod dyktando gospodarzy, którym niespełna minuta wystarczyła, aby objąć pięciopunktowe prowadzenie. Żółto-czarni, aby odrobić straty, postawili na rzuty z dystansu – dwukrotnie zza łuku trafiali Jean i Darious. Po akcji „2+1” Jarka udało nam się nawet wyjść na 15:14 dla Trefla, ale Czarni szybko wrócili na prowadzenie, a ponadto do końca kwarty zbudowali osiem punktów przewagi. Druga część była wyrównana, lecz gospodarze nawet na chwilę nie pozwolili zbliżyć się sopocianom na mniej niż pięć oczek. Kwarta zakończyła się remisem 16:16, a do szatni schodziliśmy przy wyniku 44:36.

Po zmianie stron nasza gra załamała się. W ciągu sześciu minut zdobyliśmy zaledwie trzy punkty, wszystkie z linii rzutów wolnych. Wykorzystali to rywale, którzy zyskali aż piętnaście oczek zapasu. Nasz impas przerwał trójką Andrzej, a po chwili trafił Jarek, lecz szybko zareagował Mantas Cesnauskis i uspokoił grę swoich podopiecznych. Na 10 minut przed końcem ekipy dzieliło trzynaście punktów. Choć liczyliśmy na odwrócenie losów meczu w czwartej kwarcie, to decydujące minuty zdecydowanie należały do Czarnych. Gospodarze nie tylko utrzymywali przewagę, ale także ją powiększali i ostatecznie pewnie triumfowali.

Trefl Sopot: Salumu 12, Jovanović 8, Radić 8, Zyskowski 7, Moten 6 oraz Pluta 9, Gordon 5 (11 zb.), Kolenda 3, Freimanis 2

Rundę zasadniczą Energa Basket Ligi zakończyliśmy z bilansem 17-13 na 8. miejscu. Naszym rywalem w ćwierćfinale będzie WKS Śląsk Wrocław. Dwa pierwsze mecze zostaną rozegrane we Wrocławiu w sobotę 6 maja o 17:30 i poniedziałek 8 maja (godzina w trakcie ustalania). Trzecie spotkanie w czwartek 11 maja w ERGO ARENIE. O godzinie rozpoczęcia meczu domowego i szczegółach dotyczących sprzedaży biletów poinformujemy jutro.