Mistrzowie Polski lepsi w Słupsku

5 dni temu | 13.09.2024, 21:42

W spotkaniu otwierającym turniej o Puchar Prezydentki Miasta Słupska Trefl Sopot pokonał Energa Icon Sea Czarnych Słupsk 75:72 (14:16, 23:27, 18:11, 22:18). Do Hali Gryfia nasz zespół wróci w niedzielę, kiedy to o 15:30 podejmą KGS Arkę Gdynia. Bilety na mecz są dostępne tutaj.

Spotkanie w Hali Gryfia zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy po nieco ponad 120 sekundach gry prowadzili 8:0. Naszą niemoc rzutem zza łuku przełamał Tarik, ale wciąż stroną przeważającą byli Czarni. Przy wyniku 12:5 na pierwszy czas zdecydował się Żan Tabak. Po przerwie sopocianie ruszyli do odrabiania strat. Mimo konsekwentnego niwelowania różnicy gospodarze nie oddali prowadzenia do końca Q1 – po 10 minutach było 16:14.

Zespół Trefla nie odpuszczał i w końcu dopiął swego. Najpierw doprowadziliśmy do remisu, a następnie punkty Tarika pozwoliły nam po raz pierwszy wyjść na prowadzenie (23:24). Po trójce Aarona było nawet +4, lecz następne jedenaście oczek należało do Czarnych i ponownie musieliśmy odrabiać straty. Niestety, słupszczanie nie ułatwiali nam tego i utrzymywali przewagę. Do szatni schodziliśmy przy wyniku 43:37.

Wznowienie gry należało do podopiecznych Żana Tabaka. Seria 9-0 nie tylko pozwoliła nam zniwelować wszystkie straty, ale także wyjść na prowadzenie. Szybko czasem musiał zareagować trener Cesnauskis, a po przerwie oglądaliśmy zaciętą rywalizację. W naszym zespole wyróżniali się Tarik, Geoff i Marcus. Sopocianie nie zbudowali przewagi, ale także nie oddali prowadzenia. Przed decydującą kwartą mieliśmy oczko więcej (54:55).

Na starcie Q4 inicjatywę mieli Czarni, którzy wyszli na 59:54. Ponadto bardzo szybko „złapaliśmy” piąty faul w kwarcie, co przy każdym kolejnym przewinieniu skutkowało rzutami wolnymi. Żółto-czarni potrafili sobie z tym poradzić i odrobili straty. W kolejnych minutach zespoły były „na styku”. Minimalną przewagę wypracowaliśmy sobie po dwóch dobrych akcjach z rzędu Marcusa. Czarni walczyli, ale przy 72:75 na linii rzutów wolnych nie pomylił się Kuba Schenk. Na to już gospodarze nie potrafili odpowiedzieć, co oznaczało zwycięstwo Trefla Sopot w pierwszym meczu o turniej Puchar Prezydentki Miasta Słupska.

Trefl Sopot: Phillip 16, Groselle 12, Best 7, McGowens 4, Van Vliet 1 oraz Weathers 16, Zyskowski 11 (7 zb.), Jankowski 6, Schenk 4, Witliński 0