Kierunek Podgorica!

2 dni temu | 15.10.2024, 16:24

Przed koszykarzami Trefla Sopot czwarta szansa na inauguracyjne zwycięstwo w EuroCup 2024/2025. Już jutro tj. w środę 16 października o 19:00 polskiego czasu nasza drużyna rozpocznie wyjazdowe spotkanie z czarnogórskim Buducnost VOLI Podgorica.

Buducnost VOLI Podgorica od 2019 roku jest nieprzerwanie mistrzem Czarnogóry. Zespół ze stolicy bierze też udział w Lidze Adriatyckiej, którą ostatnio zakończył na półfinale (porażka 1:2 w serii z euroligowym Partizanem Belgrad). W ostatnim sezonie EuroCup Buducnost uplasował się na 7. pozycji w grupie B.

Ze względu na udział w ABA i EuroCup nasi najbliżsi rywale mają gwarantowany występ w play-off krajowych zmagań. Sezon 2024/2025 Buducnost rozpoczął od gry w ABA, gdzie spisuje się świetnie. Zespół z Podgoricy ma na koncie komplet czterech zwycięstw, a bilans małych punktów wynosi w tym momencie +110!

- To bardzo utalentowany zespół, szczególnie w ataku. Będziemy musieli grać uważnie w obronie, skupić się na szczegółach i realizować zadania po obu stronach parkietu. Oglądaliśmy video z ich meczów i wiemy na czym musimy się skupić, ale przede wszystkim to my musimy zagrać najlepiej jak potrafimy. Przede wszystkim chodzi o koszykarskie szczegóły. Jeżeli zrobimy to, wówczas mamy szansę na wygraną – mówi Aaron Best.

Zdecydowanie bardziej wyrównane boje Buducnost toczy w EuroCup. Czarnogórska ekipa rozpoczęła rozgrywki od wyjazdowej porażki 76:94 z Besiktasem. W drugim spotkaniu drużyna Andreja Zakelja prowadziła do przerwy z Gran Canarią +6, ale w drugich 20 minutach hiszpański zespół odrobił straty i doprowadził do dogrywki. W dodatkowym czasie obie drużyny zdobyły łącznie zaledwie 13 punktów, ale to Gran Canaria zapisała o trzy więcej.

Przysłowie „Do trzech razy sztuka” sprawdziło się w przypadku Buducnosta w ostatniej kolejce. Drużyna z Bałkanów rozegrała świetne spotkanie w Trento i pewnie pokonała Dolomiti Energia 85:64. Najlepszym strzelcem Buducnostu był Yogi Ferrell, który zanotował 21 oczek.

- Zagrali świetne spotkanie przeciwko Trento. To bardzo fizyczna drużyna, prawdopodobnie najbardziej fizyczna z zespołów, z którymi dotychczas się mierzyliśmy. Kibice w Podgoricy z pewnością będą żywiołowo wspierać swój zespół, dlatego musimy być na to przygotowani – ocenia Radosław Soja.

Mecz Buducnost VOLI Podgorica – Trefl Sopot będzie transmitowany w Polsat Sport Fight i Polsat Sport Premium 2.