Grała młodzież – rekordowa wygrana juniorów

6 lat temu | 11.12.2017, 00:00

Juniorzy Trefla Sopot rozpoczęli rundę rewanżową rozgrywek wojewódzkich od rekordowo wysokiego zwycięstwa nad „AS”-em Mrągowo. W niedzielę podopieczni trenera Janusza Kociołka pokonali gości z Mazur aż 153:34, co jest najlepszym wynikiem w obecnym sezonie pod względem liczby zdobytych punktów, jak i punktowej różnicy. Mecz był rozstrzygnięty już po pierwszej kwarcie wygranej 36:5, a po 20 minutach na tablicy wyników widniało równie rekordowe 83:10. Każdy zawodnik „serca Sopotu”, który pojawił się na parkiecie, dołożył się do wyniku zespołu, a aż 7 z naszych graczy zdobyło co najmniej 15 „oczek”. Ostatecznie najlepszym strzelcem został Sebastian Rompa z 19 na koncie, a dzielnie sekundowali mu Benjamin Didier-Urbaniak (18) i Patryk Łysiak (17). W czwartek i sobotę przed „żółto-czarną” młodzieżą dużo trudniejsze wyzwania – najpierw drużyna trenera Radosława Soi podejmie Politechnikę Szkołę Gortata w rozgrywkach juniorów starszych, a dwa dni później ekipa U18 uda się do Gdańska na mecz z pierwszym zespołem Akademików.