Grała młodzież: przełamanie w Międzychodzie

6 lat temu | 13.11.2017, 00:00

Po trzech porażkach z rzędu drużyna rezerw Trefla Sopot w końcu mogła się cieszyć ze zwycięstwa. Radość podopiecznych trenera Radosława Soi była tym większa, że sukces udało się osiagnąć na wyjeździe. Niedzielna wygrana 93:82 z MKS Sokołem Międzychód, prowadzonym przez trójkę bardzo doświadczonych zawodników: Jarosława Kalinowskiego, Łukasza Kwiatkowskiego i Marcina Chodkiewicza, z pewnością była jedną z niespodzianek ostatniej kolejki rozgrywek 2 ligi. Nasi młodzi koszykarze nie przestraszyli się starszych i bardziej ogranych rywali, od początku spotkania pokazując, że są w stanie wrócić do Sopotu z tarczą. Po pierwszej połowie prowadzili już 15 punktami, przede wszystkim dzięki bardzo skutecznej grze w ataku. Wystarczy powiedzieć, że w ciągu pierwszych 20 minut żółto-czarni trafili aż 9 rzutów za 3 na 13 prób. W drugiej połowie sopocianie spokojnie kontrolowali wynik, co ostatecznie dało cenne zwycięstwo. Najlepszymi strzelcami wśród zawodników „serca Sopotu” byli 18-letni Szymon Daszke (20), a także gracze z szerokiej kadry pierwszego zespołu – Maciej Żmudzki (19), Sebastian Walda (16) i Jakub Motylewski (13).

Dłużej na kolejne spotkania czekają zespoły U-20 i U-18, które w ostatni weekend nie rozgrywały swoich meczów. Krótka przerwa zakończy się w sobotę, kiedy to do Sopotu przyjedzie zespół U-18 Sharks Port Gdynia. Goście do tej pory wywalczyli dwa zwycięstwa, przy czterech porażkach. Nasz zespół jest niepokonany w rozgrywkach 2017/18 i mamy nadzieję, że po starciu z gdynianami sie to nie zmieni. Jak to zawsze dzieje się w meczach derbowych, emocji w sobotę na pewno nie zabraknie, dlatego gorąco zapraszamy do wspierania naszych juniorów w sali przy Gimnazjum nr 2 w Sopocie. Początek spotkania już o godzinie 10. Trzy godziny później rezerwy grają swoje spotkanie w Hali 100-lecia, więc kibice koszykówki mogą sobie zaplanować atrakcyjny poranek oraz wczesne popołudnie. Do 23 listopada na swój następny mecz poczekają juniorzy starsi Trefla. W następny czwartek zespół U-20 pojedzie do Słupska na mecz z Energa Perla Antipasti.