Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17 bez Trefla 1LO Sopot

2 lata temu | 11.04.2022, 20:32

Zespół Trefla 1LO Sopot U17 zajął trzecie miejsce podczas półfinałowego turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17.

Żółto-czarni rozpoczęli zmagania od meczu z Energą LAMINOPOL Słupsk. Od początku spotkania na parkiecie istniała tylko jedna drużyna i był nią Trefl – po czterech minutach było 13:0, a pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem 31:9. Również w drugiej odsłonie nasza dominacja była bezapelacyjna i na przerwę podopieczni Janusza Kociołka schodzili z aż 33 punktami więcej (51:18). Po powrocie na parkiet w szeregi sopocian wkradło się rozluźnienie, co przełożyło się na słabszą grę i kwartę dla Słupska, lecz w ostatniej części gry wszystko wróciło do normy i ostatecznie nasz zespół triumfował 87:38.

Trefl 1LO Sopot U17 – Energa LAMINOPOL Słupsk 87:38 (31:9, 20:9, 12:13, 24:7)
Trefl 1LO Sopot U17: Ochociński 9, Nagel 7, Kowalski 6, Jakobschy 4, Toczek 2 oraz Ratkowski 19, Rarowski-Geckler 16, Mroczkowski 6, Stolarz 6, Fijałkowski 6, Juraszewski 4, Grzejszczyk 2

W sobotę spotkały się dwie drużyny, które dzień wcześniej cieszyły się ze zwycięstw – Trefl 1LO Sopot i Enea Basket Junior Poznań. O ile pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się remisem 16:16, tak w drugiej części meczu na parkiecie rządzili sopocianie – po 20 minutach było 35:25 dla Trefla! Również trzecia kwarta była jednostronna. Niestety, tym razem zespołem dominującym byli nasi rywale, którzy odrobili straty z nawiązką (48:45). Co gorsza Enea Basket dobrą grę kontynuowała także w decydującej części spotkania, co pozwoliło im zwyciężyć 69:53.

Enea Basket Junior Poznań – Trefl 1LO Sopot U17 69:53 (16:16, 9:19, 23:10, 21:8)
Trefl 1LO Sopot U17: Nagel 9, Toczek 9, Ochociński 8, Kowalski 5, Jakobschy 0 oraz Ratkowski 8, Stolarz 4, Rarowski-Geckler 4, Mroczkowski 3, Grzejszczyk 3

Jedne zwycięstwo i jedna porażka oznaczały, że o awansie do finałów zadecyduje mecz z gospodarzami turnieju, Zastalem Fatto Deweloper Zielona Góra. Choć spotkanie rozpoczęło się od naszego prowadzenia 6:0, to jednak po 10 minutach to przeciwnicy prowadzili 20:17. Drugą kwartę zapisaliśmy na swoją korzyść, ale to wciąż miejscowi prowadzili (42:44). Jedno oczko także odrobiliśmy w trzeciej części rywalizacji i przed decydującą kwartą zespoły dzielił zaledwie punkt! Do 36 minuty gry zespoły toczyły zacięty bój, jednak w końcówce pogubiliśmy się w ofensywie, co skrzętnie wykorzystali gospodarze i to oni mogli cieszyć się z awansu do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17.

Trefl 1LO Sopot U17 – Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 68:79 (17:20, 25:24, 17:16, 9:19)
Trefl 1LO Sopot U17: Toczek 9 (11 zb.), Nagel 9, Ratkowski 9, Stolarz 8, Grzejszczyk 8 oraz Kowalski 14, Rarowski-Geckler 6, Ochociński 5, Mroczkowski 0, K. Ziółkowski 0