Trefl Sopot

Drugie sparingowe zwycięstwo w Hali Gryfia

3 dni temu | 15.09.2024, 14:08

W niedzielnym spotkaniu w Słupsku koszykarze Trefla Sopot pokonali Krajową Grupę Spożywczą Arkę Gdynia 95:89 (26:24, 21:16, 29:25, 19:24). Wszyscy zawodnicy naszego zespołu, którzy pojawili się na parkiecie, zakończyli mecz ze zdobyczą punktową.

Pierwsza kwarta sparingowych derbów Trójmiasta była bardzo wyrównana. Oba zespoły naprzemiennie wymieniały się prowadzeniem. W naszym zespole z dobrej strony pokazał się Bartek Jankowski, który rozpoczął mecz w wyjściowym ustawieniu i jako pierwszy osiągnął sześć oczek. Zacięte Q1 trwało aż 30 minut czasu rzeczywistego, a w momencie zakończenia kwarty dwa punkty więcej mieli sopocianie (26:24).

Obraz gry nie zmienił się także na start drugiej części. Cały czas zespoły grały „na styku”. Po naszej stronie dobrze prezentował się Tarik Phillip, zaś w zespole Arki świetnie nam znany Łukasz Kolenda. W połowie Q2 inicjatywę przejęli gdynianie, którzy wyszli na 36:32. Szybko zareagował Żan Tabak, a po czasie nie tylko odrobiliśmy starty, ale także wróciliśmy na prowadzenie. Sopocianie poszli za ciosem – po trójce Aarona wyszliśmy na +7. Taka też różnica utrzymała się do przerwy.

Drugą połowę zainaugurowała trójka Tarika, dzięki czemu po raz pierwszy zyskaliśmy dwucyfrową przewagę. Żółto-czarni przeważali i skorzystali z tego wychodząc na +15. Sygnał do odrabiania strat Arce dał Kamiński, który dwa razy celnie przymierzył zza łuku. Zaowocowało to czasem wziętym przez Żana Tabaka, a po nim wróciliśmy do dwucyfrowej przewagi. Pod koniec Q3 grę w ataku wziął na siebie Mikołaj Witliński. Nasz center kończył kwartę z dorobkiem 10 punktów, a zespół z prowadzeniem 76:65.

Premierowe trafienie w ostatniej kwarcie zanotował Kuba, który przymierzył zza łuku, ale po chwili trzema punktami odpowiedział Łukasz Kolenda. Następnie zza łuku przymierzyli Grzegorz Kamiński oraz Tarik. Arka nie odpuszczała i walczyła o odrobienie strat. Na 130 sekund przed końcem, po trójce Garbacza, gdynianie zbliżyli się na różnicę jednego posiadania (90:87). Szybko zareagował trener Tabak, a po powrocie na parkiet żółto-czarni ponownie odskoczyli, na co Arka już nie zdołała odpowiedzieć.

Przed Treflem Sopot ostatni sparing w okresie przygotowawczym – już w piątek 20 września o 18:00 nasz zespół zmierzy się w ERGO ARENIE z Kingiem Szczecin. Sprzedaż biletów na www.sercesopotu.pl rozpocznie się jutro tj. w poniedziałek 16 września o 10:00. Karnetowicze mogą zobaczyć spotkanie na podstawie okazanego przy wejściu dowodu zakupu.

Trefl Sopot: Phillip 20, Groselle 9 (8 zb.), Jankowski 8, Best 6, Van Vliet 6 oraz Schenk 12, Witliński 12, Weathers 9, McGowens 7, Zyskowski 6