Daniel Ziółkowski mistrzem Polski 3×3 U23

1 rok temu | 19.06.2023, 11:43

W niedzielę 18 czerwca na warszawskim Torwarze zostały rozegrane mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w koszykówce 3×3 do lat 23. Złoto wśród panów wywalczyła Akademia 3×3 Gdańsk, w barwach której wystąpił zawodnik Trefla Sopot Daniel Ziółkowski!

Drużyna 21-latka rozpoczęła turniej od zmagań w grupie. W pierwszych dwóch meczach zespół pokonał Lubliniankę Przycinaki oraz ŁKS KM Łódź 1, ale w trzecim spotkaniu lepszy okazał się ŁKS 2 Youth Łódź. Mimo to Akademia 3×3 zajęła pierwsze miejsce i awansowała do ćwierćfinału. W fazie pucharowej Daniel i koledzy wrócili na zwycięską ścieżkę. Kolejno pokonując Gromy Akademia (21:11), TKM Włocławek (22:13) i w wielkim finale TBGE3x3/Gim92 Ursynów (21:15) sięgnęli po złoto i mogli cieszyć się z sukcesu. Warto dodać, że w składzie Akademii znalazł się także były gracz Trefla Sopot Łukasz Klawa.

W turnieju wystąpili także Wiktor Jaszczerski, Bartosz Olechnowicz i Eryk Adamiec. Ich Akademia 3×3 U20 zajęła szóste miejsce. Wszystkie wyniki meczów rozgrywanych w ramach mistrzostw Polski 3×3 U23 można sprawdzić tutaj.