28 kwi

Zwycięstwo w Koszalinie, Trefl zostaje w ekstraklasie!

Trefl pokonał AZS 102:67, a GTK Gliwice zwyciężyło z Miastem Szkła Krosno 98:88 – to oznacza, że z ekstraklasy spada ekipa z Krosna, z kolei sopocianie w sezonie 2019/2020 ponownie zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej!

Trefl od samego początku wyszedł bardzo zmotywowany i świadomy wagi spotkania w Koszalinie. Sopocianie byli skupieni, mieli świetną skuteczność i dzięki temu błyskawicznie budowali przewagę. Trójki wpadały seriami, skuteczność spod kosza była wysoka, obrona funkcjonowała właściwie, dzięki czemu z minuty na minutę prowadzenie żółto-czarnych było coraz wyraźniejsze. Ekipa „serca Sopotu” nie miała dłuższych przestojów przez cały mecz, każdy zawodnik wchodzący z ławki dokładał swoją cegiełkę do skutecznej gry zespołu. Trefl był pewny siebie i już w trzeciej kwarcie można było stwierdzić, że tylko katastrofa może zabrać sopocianom wygraną. Na pierwszy plan dla kibiców żółto-czarnych w tym momencie wysunął się wynik spotkania w Gliwicach. Tam cały czas wyraźnie prowadziło GTK, ale Miasto Szkła miało momenty, w których niwelowało różnicę. Gdy w Koszalinie wybrzmiała ostatnia syrena, oznajmiająca wygraną Trefla 102:67, to na Śląsku do końca pozostało jeszcze ponad pięć minut. Nerwowe oczekiwania zawodników i kibiców z Sopotu zakończyło się wybuchem radości – GTK wygrało 98:88, co oznaczało, że to zespół Marcina Stefańskiego pozostał w ekstraklasie!

AZS Koszalin – Trefl Sopot 67:102 (16:26, 19:35, 13:17, 19:24)

AZS: Fraser 13, Woods 12, Bochno 10, Czujkowski 10, Thomas 10, Jarecki 8, Brandon 4, Surmacz 0.

Trefl: Zagorac 18, Leończyk 13, Greene 13, Ł. Kolenda 11, Baker 10, Jeszke 8, Varanauskas 8, Milovanović 8, Kulka 7, Flowers 3, Śmigielski 3, Pułkotycki 0.