15 mar

Zwycięstwo i debiuty

Kolejne dwa mecze za Treflem II Sopot! W ostatnich dniach żółto-czarni rywalizowali z zespołami z województwa kujawsko-pomorskiego: Enea Astorią II Bydgoszcz i AZS-em UMK Transbruk Toruń.

Rywalizacja sopocko-bydgoska była niezwykle ważna w kontekście walki o pozycje w drugoligowej tabeli, gdyż zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z identycznym bilansem! Spotkanie w Hali 100-lecia rozpoczęło się od dwóch trójek, po jednej dla każdej z drużyn, ale kolejne trzy trafienia należały do sopocian, co dało nam prowadzenie 9:3! Ekipa Michaela Łydkowskiego bardzo dobrze prezentowała się szczególnie w ofensywie – rzutem z dystansu groził Bartek, dynamiczne rajdy przeprowadzał Miłosz Toczek, zaś pod koszem rządził Łukasz Klawa. Po dobrej pierwszej kwarcie prowadziliśmy 31:23.

W drugiej części meczu około dziesięciopunktowa różnica utrzymywała się. Ważne oczka dorzucili powracający po kontuzji Filip Gurtatowski, a także Piotr Bobka i Wiktor Jaszczerski. Bydgoszczanie dotrzymywali jednak kroku i w obiekcie przy ulicy Jakuba Goyki 7 oglądaliśmy wyrównaną rywalizację. Druga kwarta zakończyła się remisem 20:20, co oznaczało osiem punktów różnicy w przerwie spotkania.

Start drugiej połowy należał do żółto-czarnych. Dzięki trójce Huberta oraz trafieniom Miłosza i Daniela Ziółkowskiego byliśmy już na +15. To napędziło naszą grę, a przewaga Trefla rosła. Po 30 minutach sopocianie mieli aż dwadzieścia oczek więcej!

Od początku czwartej kwarty sopocianie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Ciężar gry na swoje barki wziął duet Łukasz Klawa – Hubert Łałak, których punkty przypieczętowały ósme zwycięstwo w sezonie 2021/2022!

Trefl II Sopot – Enea Astoria II Bydgoszcz 83:60 (31:23, 20:20, 19:7, 13:10)
Trefl II Sopot: Łałak 14 (11 as.), Klawa 12 (16 zb.), Olechnowicz 12, Toczek 8, Ziółkowski 4 oraz Bobka 10, Gurtatowski 9, Nagel 4, Krzebietke 4, Jaszczerski 4, Adamiec 2, Kossakowski 0

——————
Następne spotkanie w ramach drugoligowych zmagań nasi zawodnicy rozegrali w poniedziałek 14 marca. Z racji wyjazdu na turniej finałowy MMP U19 oraz przygotowań pierwszego zespołu do meczów Energa Basket Ligi sopocianie udali się do Torunia w zupełnie odmienionym składzie – w kadrze meczowej znalazło się aż pięciu debiutantów! Start rywalizacji przebiegał pod dyktando AZS-u, który po dwóch minutach prowadził 9:1. Na szczęście żółto-czarni szybko zostawili debiutancką tremę za sobą i aż do końca premierowej kwarty oglądaliśmy wyrównane zmagania.

Drugą część meczu rozpoczęliśmy od dwóch trójek Patryka Kowalskiego, dzięki czemu traciliśmy już tylko pięć punktów! Niestety, od tego momentu ponownie inicjatywę zyskali gospodarze, którzy nie tylko nie pozwolili się dogonić, ale także powiększali różnicę. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 63:42.

W trzeciej kwarcie także stroną dominującą byli torunianie, którzy wykorzystywali fizyczną przewagę nad młodymi graczami z Sopotu. 10 minut przed końcem mieliśmy już 33 punktów straty i było prawie pewne, że losy spotkania są rozstrzygnięte.

Żółto-czarni nie mieli jednak zamiaru odpuszczać i w czwartej kwarcie kontynuowali ambitną grę. Sopocianie grozili rzutami z dystansu, a udane próby zza linii 6.75 metra zanotowali Patryk Wojtyka, Patryk Kowalski, Brajan Mroczkowski czy też 15-letni Przemysław Hartman. Walka do końca zaowocowała zwycięstwem w tej części meczu oraz bardzo dobrym wynikiem punktowym, lecz z ostatecznego triumfu mogli się cieszyć tylko gracze AZS-u.

AZS UMK Toruń – Trefl II Sopot 106:74 (35:26, 28:16, 24:12, 19:20)