16 paź

Wyniki naszej młodzieży – zwycięstwo i porażka w weekend

W minionym tygodniu juniorzy Trefla Sopot mierzyli się z pierwszym zespołem Politechniki Gdańsk, występującej od tego sezonu pod szyldem Szkoły Gortata. Nasi podopieczni pokonali rywali z Gdańska 83:55 (31:28, 18:8, 15:7, 19:12). W meczu, w którym tylko pierwsza kwarta była wyrównana, trener Kociołek dał szansę występu na parkiecie całej dwunastce graczy, z których aż siedmiu zdobyło 8 lub więcej punktów. W najbliższą sobotę żółto-czarnych czeka wyjazd do Basketu Kwidzyn.

Nie powiodło się tym razem naszym rezerwom występujących w 2 lidze. Osłabieni brakiem podstawowych zawodników sopocianie nie dali rady na wyjeździe drużynie Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz Władysławowo. Mimo ambitnej walki nasi gracze ulegli aż 57:80, a o wyniku zdecydowała pierwsza kwarta, przegrana 9:29. Cieszyć mogą postępy czynione przez trenującego na co dzień z seniorami Sebastiana Waldę, który zdobył 23 punkty. Wciąż jednak poprawy wymagają komunikacja w obronie oraz decyzje podejmowane przez cały zespół w ataku. Szansa na rehabilitację pojawi się już w środę o 17:15, gdy do Hali 100-lecia przyjedzie olsztyński Stomil.

Dzień później czyli w czwartek, 19 październka, juniorzy starsi podejmą w derbach Trójmiasta koszykarzy Gdyńskiego Klubu Koszykówki Arka. Zapowiada się niezwykle zażarta walka o zwycięstwo, bo w takim meczu nikt nie zwykł odpuszczać. Wszystkich kibiców zapraszamy na godzinę 16 do Hali 100-lecia Sopotu – wspomóżmy naszych młodych koszykarzy gorącym dopingiem!