27 sie

Wygrywamy pierwszy sparing. Trefl – Czarni 97:77

Trefl Sopot zwyciężył w pierwszym spotkaniu przedsezonowym z Czarnymi Słupski 97:77 (25:24, 21:17, 24:21, 27:15). Najskuteczniejszym koszykarzem drużyny był Witalij Kowalenko, który zdobył 20 punktów.

Trener Marcin Stefański do pierwszej piątki desygnował Błażeja Kulikowskiego, Camerona Ayersa, Michała Kolendę, Pawła Leończyka, Witalija Kowalenkę. W kadrze na mecz z powodu przeziębienia nie znalazł się Carlos Medlock.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Sopocianie dominowali pod tablicami, imponowali też agresywną grą już na połowie Czarnych, zaś goście byli bardzo skuteczni przy rzutach za trzy punkty. Wynik oscylował w okolicach remisu, jednak z upływem czasu to koszykarze Trefla zyskiwali punktową przewagę. Ze świetnej strony prezentował się Błażej Kulikowski, który grał bez skrupułów i odważnymi zagraniami zaskakiwał zawodników Czarnych.

Decydująca dla losów towarzyskiego meczu była czwarta kwarta, wygrana przez Trefl w stosunku 27:15. Ostatecznie sopocianie zwyciężyli różnicą 20 punktów. Warto wspomnieć, że wszyscy zawodnicy #sercasopotu, którzy uczestniczyli w meczu, wpisali się do protokołu punktowego. Kolejny mecz sparingowy Trefl zagra w sobotę w Toruniu, gdzie zmierzy się z wicemistrzem kraju, Polskim Cukrem.

Trefl: Kulikowski 7, Ayers 18, M. Kolenda 15, Leończyk 13, Kowalenko 20 oraz Kurpisz 7, Kamiński 6, Rompa 5, Roberson 2, Didier-Urbaniak 2, Ziółkowski 2