04 paź

Wracamy do ligowego grania! Trefl Sopot – HydroTruck Radom

Po sukcesie w Sofii i awansie do FIBA Europe Cup koszykarze Trefla Sopot wracają do gry w Energa Basket Lidze. W zaległym meczu 4. kolejki żółto-czarni podejmą we własnej hali HydroTruck Radom. Spotkanie rozpocznie się 5 października o godzinie 19:00. Bilety są dostępne na stronie internetowej www.sercesopotu.pl.

Po trzech zwycięstwach ligowych z rzędu sopocianie ruszyli na turniej kwalifikacyjny do bułgarskiej Sofii, gdzie rozpoczynali zmagania od półfinału z ukraińskim BC Dnipro. Trefl bardzo dobrze wszedł w mecz i mimo że rywale w kolejnych dwóch kwartach potrafili nadrobić straty, to ostatnia część spotkania należała do zespołu Marcina Stefańskiego. Nasza drużyna triumfowała 88:82 i awansowała do finału turnieju. W piątkowej rywalizacji nasza ekipa zmierzyła się z Iraklisem BC. Na parkiecie Triaditza Hall przez 40 minut oglądaliśmy wyrównaną grę, z której ostatecznie jednak zwycięsko wyszli Grecy (74:72). To nie oznaczało jednak końca marzeń o grze w FIBA Europe Cup. Żółto-czarni mogli awansować jako „lucky loser”, ale musieli czekać na rozstrzygnięcia innych spotkań. Po porażce Ironi Ness z FC Porto w sopockim obozie zapadła ogromna radość – Trefl Sopot wystąpi w fazie grupowej rozgrywek 2021/2022!

Rywale Trefla

HydroTruck Radom domowym meczem z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk inaugurował Energa Basket Ligę 2021/2022. Gospodarze po 30 minutach prowadzili 62:52 i wydawało się, że dobrze rozpoczną sezon, ale ostatnia kwarta należała do beniaminka i to Czarni mogli cieszyć się ze zwycięstwa 83:80. 10 września zespół Marka Popiołka mierzył się w Szczecinie z miejscowym Kingiem. Oba zespoły zaprezentowały skuteczną koszykówkę, ale tym razem końcówkę lepiej rozegrali radomianie i to oni triumfowali 112:103. Kolejne trzy mecze HydroTruck rozgrywał na swoim parkiecie. Nie były to jednak dla nich udane rywalizacje. Zespół z Radomia musiał uznać wyższość kolejno Enea Zastalu BC Zielona Góra (89:92), MKS-u Dąbrowy Górniczej (75:78) i Legii Warszawa (75:88).

Zdecydowanym liderem HydroTrucku jest A.J. English, który aktualnie ma też najlepszą średnią zdobywanych punktów w całej lidze – rozgrywający przeciętnie notuje 22.2 oczek na mecz! Ważnymi ogniwami naszych najbliższych rywali są też Michael Moore (śr. 17.2 punktów) i Filip Kraljević (śr. 12.5 punktów). Ten drugi również może pochwalić się najlepszą średnią bloków – Chorwat przeciętnie notuje 2.5 bloku na mecz i jest to o 0.25 lepszy wynik od drugiego Josha Sharmy. Ponadto w drużynie z Radomia znajdziemy też aż trzech byłych koszykarzy Trefla Sopot, czyli Anthony’ego Irelanda, Pawła Dzierżaka i Macieja Żmudzkiego. Statystycznie najgroźniejszy z nich jest Ireland, który notuje średnio 11 punktów na mecz, ale z pewnością zarówno Paweł i Maciek będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Ostatnie rywalizacje ligowe

Trefl Sopot – HydroTruck Radom 80:70 (17:17, 21:15, 23:19, 19:19)

HydroTruck Radom – Trefl Sopot 60:80 (14:30, 14:13, 10:19, 22:18)

– HydroTruck Radom 84:83 (24:24, 19:26, 23:18, 18:15)

Trefl Sopot – HydroTruck Radom 97:93 (24:27, 23:22, 24:17, 26:27)

HydroTruck Radom – Trefl Sopot 75:68 (16:20, 22:15, 14:15, 23:18)

Yannick Franke – A.J. English

Starcie aktualnie trzeciego średnio najlepiej punktującego zawodnika ligi z liderem tej klasyfikacji! Obaj zawodnicy świetnie rozpoczęli rozgrywki i są liderami swoich zespołów. Choć punktowo minimalnie lepiej wypada English (śr. 22.2 do 20.0), to jednak procentowa skuteczność zarówno za dwa, jak i trzy, należy do Yannicka! Holender jest też lepszy jeżeli chodzi o zbiórki (śr. 4.3 do 3.4) i asysty (śr. 5.3 do 4.0).

Atrakcje dla kibiców

Podczas spotkania zostaną przeprowadzone koszykarskie konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Z zachowaniem wszelkich obostrzeń Trefl Sopot zorganizuje strefę dla dzieci, którą będzie nadzorować specjalnie przeszkolona animatorka. W czasie meczu, w strefie dla dzieci, będą odtwarzane odcinki bajki „Rodzina Treflików”. Rywalizacje swoją obecnością uatrakcyjni grupa Cheerleaders Flex Sopot. Obecne będą także maskotki takie jak m.in. Treflik czy Tygrysek Teodor z Grupy GPEC.

Gdzie oglądać?

Spotkanie rozpocznie się we wtorek 5 października o godzinie 19:00 w ERGO ARENIE. Bilety są dostępne na stronie internetowej sercesopotu.pl. Osoby, które nie są w stanie dotrzeć na trybuny, będą mogły śledzić mecz za pośrednictwem transmisji na platformie Emocje.tv.