28 gru

Wicemistrz Polski za mocny, Stal wygrywa na zakończenie roku

Bardzo dobra postawa w drugiej i trzeciej kwarcie dała BM Slam Stali wygraną na własnym parkiecie z Treflem Sopot. Gospodarze zbudowali przewagę przed przerwą i spokojnie utrzymali prowadzenie do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 91:77 dla ostrowian.

Spotkanie z wicemistrzami Polski rozpoczęło się od bardzo wyrównanej walki, przede wszystkim pod koszami. Dobrze zaczął Shawn King, któremu przeciwstawiali się przede wszystkim Paweł Leończyk i Milan Milovanović. W początkowych dziesięciu minutach obie ekipy prezentowały się nieźle w obronie i po pierwszej kwarcie to Stal prowadziła 19:18. Wiele zmieniło się w drugiej odsłonie, kiedy to ostrowianie wyraźnie poprawili swoją ofensywę i zaczęli odskakiwać ekipie żółto-czarnych. Bardzo dobrze punktował Michał Chyliński, w dalszym ciągu niesamowity pod koszem był King i cały zespół gospodarzy funkcjonował solidnie. Dzięki temu ekipa Wojciecha Kamińskiego budowała przewagę, krok po kroku uciekając sopocianom. Do przerwy to Stal prowadziła 51:40, rzucając w drugiej kwarcie 32 oczka.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, cały czas to ostrowianie dyktowali warunki. Gospodarze prezentowali się lepiej, grali rozsądnie i budowali przewagę, kontrolując wynik. Wśród zawodników Stali nie było wyraźnie słabszych ogniw, co sprawiło, że Stal spokojnie robiła swoje, trzymając dwucyfrową różnicę. Trefl miał kilka zrywów, ale w dalszym ciągu przewaga ostrowian była zbyt wysoka, by móc pomyśleć o doprowadzeniu do remisu. Kilka udanych akcji wykonał Saša Zagorac, który w swojej grze pokazał ogromne doświadczenie. Jednak celne próby Słoweńca nie wystarczyły i to Stal zwyciężyła 91:77.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Trefl Sopot 91:77 (19:18, 32:22, 22:14, 18:23)

BM Slam Stal: King 22, Chyliński 18, Jaramaz 18, Maraš 17, Żołnierewicz 10, Scott 3, Szymkiewicz 2, Kowalenko 1, Nowakowski 0, Majewski 0.

Trefl: Baker 16, Milovanović 12, Zagorac 12, Taylor 10, Ł. Kolenda 9, Śmigielski 8, Leończyk 7, Flowers 3, Jeszke 0.