06 gru

Trzy zwycięstwa żółto-czarnych, niezwykły rekord Piotra Krzebietki

Trzy triumfy oraz niesamowity rekord Piotra Krzebietke – taki był ostatni koszykarski tydzień w wykonaniu żółto-czarnych!

Grudzień rozpoczęliśmy od domowego spotkania Trefla 1LO Sopot U19 z Energą MJMS. Drużyna Michaela Łydkowskiego świetnie zainaugurowała starcie z zespołem ze Słupska – po niespełna czterech minutach prowadziliśmy 13:0! W drugiej połowie premierowej kwarty gra wyrównała się, ale sopocianie dołożyli jeszcze jedno oczko do przewagi i po 10 minutach mieliśmy 23:9. Żółto-czarni poszli za ciosem i w kolejnych minutach powiększali różnicę. Zza linii 6.75 metra celnie rzucał Bartosz Olechnowicz, który, co ciekawe, rywalizował w meczu ze swoim bratem, Maciejem. Dobrze punktowali także m.in. Filip Gurtatowski oraz Miłosz Toczek i dzięki temu na przerwę nasz zespół schodził z +26!

Po zmianie stron gra wyrównała się. Gospodarze wciąż utrzymywali stały poziom w ofensywie, ale również przyjezdni potrafili odpowiedzieć. Z sukcesem w naszej drużynie rzucał z dystansu Piotr Bobka, a pod koszem dominował Filip. Trzecią kwartę zakończyliśmy – tak samo jak dwie poprzednie – z 23 punktami na koncie, a Energa zgromadziła ich 21 i było 69:41. W ostatnią część meczu dobrze weszli goście, którzy „zbliżyli się” na -16 (71:55), jednak zespół Trefla 1LO Sopot U19 w porę ukrócił ofensywne zapędy rywali i na nieco ponad 2 minuty przed końcem miał dokładnie 20 punktów przewagi. Komfortowa przewaga dała sopocianom jeszcze dodatkową energię i ostatecznie żółto-czarni zwyciężyli 94:63!

Trefl 1LO Sopot U19 – Energa MJMS Słupsk 94:63 (23:9, 23:11, 23:21, 25:22)
Trefl 1LO Sopot U19: Bobka 17, Toczek 15, Nagel 10, Krzebietke 10, Jaszczerski 7 oraz Olechnowicz 15, Gurtatowski 10, Kowalski 4, Matla 4, Wojtyka 2, Kossakowski 0

———

W sobotę w Hali 100-lecia swoje spotkania rozgrywały nasze drużyny U17. Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła nasza „dwójka” która mierzyła się z Energą Laminopol. Początek meczu był wyrównany, a obie drużyny „wymieniały się” prowadzeniem. Nasi zawodnicy odskoczyli na trzy oczka po trójce Mateusza Biernackiego oraz dobrej akcji Łukasza Padyjaska, ale kolejne sześć oczek należało do rywali. Złą passę przerwał Łukasz, ale dziewiąta minuta gry należała do Macieja Olechnowicza, który wyprowadził Energę na 18:13. Na szczęście ostatnie 60 sekund pierwszej kwarty to zdobycze wyłącznie graczy Trefla, dzięki czemu sopocianie tracili już tylko punkt! Choć drugą kwartę zainaugurowała trójka przeciwników, to Trefl 1LO II świetnie na to odpowiedział, a konkretnie serią 12:0! Niestety, goście dość szybko nadrobili straty, a pod koniec drugich dziesięciu minut wrócili na prowadzenie i schodzili na przerwę z jednym oczkiem więcej (35:36).

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli przyjezdni, którzy od początku powiększali przewagę, a w 26 minucie po raz pierwszy zyskali dwucyfrową przewagę (38:50). W następnej akcji punkty zdobył Wojciech Fijałkowski, ale to wciąż słupczanie dominowali na parkiecie. Trzecia kwarta zakończyła się ich zwycięstwem 24:7, co dało im 18 punktów zapasu na 10 minut przed końcem. Niestety, obraz gry nie zmienił się w czwartej części meczu. Energa dominowała, a kiedy na 5 minut przed końcem osiągnęła +21, stało się jasne, że to rywale będą się cieszyć ze zwycięstwa.

Trefl 1LO II Sopot U17 – Energa LAMINOPOL 54:79 (17:18, 18:18, 7:24, 12:19)
Trefl 1LO II Sopot U17: Fijałkowski 11, Ksionek 10, Biernacki 10, Pranszke 8, Kohnke 4 oraz Padyjasek 10, Kiełbasiński 1

——–

Tuż po meczu do swoich zmagań przystąpili gracze Trefla 1LO Sopot U17, którzy podejmowali Bryzę SP Kowale. Żółto-czarni rozpoczęli od prowadzenia 4:0, ale kolejne siedem oczek należało do przeciwników. Sopocianie odzyskali inicjatywę dzięki punktom m.in. Kacpra Ziółkowskiego oraz Mateusza Jakobschy’ego, jednak w końcówce premierowej kwarty znowu lepiej grali goście i to oni prowadzili 17:14. W przerwie pomiędzy kwartami trener Janusz Kociołek udzielił swoim podopiecznym kilku cennych rad, a ci zaczęli realizować je na parkiecie. Bardzo dobra gra wspomnianego Mateusza oraz Wojciecha Gaika pozwoliła nam wyjść na 24:21, a w kolejnych minutach gracze Trelfa 1LO Sopot U17 powiększali przewagę. W 18 minucie różnica wynosiła dziesięć oczek i taki stan rzeczy utrzymał się do przerwy.

Dobrą dyspozycję sopocianie pokazywali także po zmianie stron. Do świetnie grających Wojtka i Mateusza dołączył Przemysław Hartman, a gracze Bryzy nie mogli znaleźć sposobu na powstrzymanie ich ofensywnych zapędów. Trefl 1LO Sopot U17 był już nawet na +20, lecz ostatnie słowo kwarty należało do gości i było 65:47. Mimo dość pewnego prowadzenia żółto-czarni nie odpuścili i w czwartej kwarcie przypieczętowali zwycięstwo wygrywając ją 19:11!

Trefl 1LO Sopot U17 – Bryza SP Kowale 84:58 (14:17, 27:14, 24:16, 19:11)
Trefl 1LO Sopot U17: Gaik 23, Hartman 17, Ziółkowski 9, Matla 7, Czyżewski 3 oraz Jakobschy 22, Pranszke 3

——–

Niedzielne spotkanie Trefla 1LO Sopot U19 z Gdańskim Klubem Sportowym Neptun przeszło do historii rozgrywki POZKosz. Do Hali 100-lecia goście przyjechali w zaledwie pięcioosobowym składzie, a ponadto byli to zawodnicy z młodszych roczników. Nasza drużyna od początku zdominowała mecz i już po pierwszych 10 minutach prowadziła różnicą 22 punktów. Nikt się jednak nie spodziewał tego, co stanie się później. Gospodarze „przeszli” na obronę 4vs5, zaś po skutecznych akcjach w defensywie kierowali piłkę do Piotra Krzebietke, który zdobywał kolejne punkty. Gracze z Gdańska nie reagowali na taki obrót spraw, a nasz zawodnik dokładał kolejne punkty. Po 1 kwarcie Piotr miał na koncie 10 punktów, zaś po drugiej już… 50! Trzecią kwartę Trefl 1LO Sopot U19 wygrał 44:11, a wszystkie punkty dla żółto-czarnych należały do gracza z numerem „4” na koszulce. Tuż przed 33 minutą Piotr zdobył swój 100 punkt, a spotkanie zakończył ze 128 oczkami na koncie! Jak podał Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki jest to rekord w historii koszykarskich rozgrywek na Pomorzu! Ostatecznie sopocianie pokonali Neptun 169:58.

Trefl 1LO Sopot U19 – Gdański Klub Sportowy Neptun 169:58 (39:17, 45:19, 44:11, 41:11)
Trefl 1LO Sopot U19: Wojtyka 14, Kossakowski 8, Matla 8, Biernacki 6, Kowalski 5 oraz Krzebietke 128