08 sie

Trzeci wygrany sparing. Polski Cukier Toruń – Trefl Sopot 75:93

W trzecim meczu przygotowującym do sezonu 2020/2021 Trefl Sopot pokonał Polski Cukier Toruń 75:93 (23:20, 16:27, 20:22, 16:24). Najlepiej punktującym koszykarzem żółto-czarnych był Łukasz Kolenda, zdobywca 19 oczek.

Spotkanie z grającym w dość eksperymentalnym składzie Polskim Cukrem rozpoczęło się dość niespodziewanie, od prowadzenia gospodarzy. Najmocniejszym punktem naszych rywali był Damian Kulig, który grając ze 100% skutecznością trafiał zarówno za dwa, jak i trzy, a także z linii rzutów wolnych. Pozwoliło to zawodnikom z grodu Kopernika prowadzić po pierwszej kwarcie 23:20, lecz druga cześć meczu należała już do sopocian. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Trefla 47:39. W drużynie Marcina Stefańskiego ciężar zdobywanych punktów rozkładał się bardzo równomiernie – po 9 oczek mieli Łukasz Kolenda i Dominik Olejniczak, a po 8 Michał Kolenda oraz Karol Gruszecki.

Wywalczoną przewagę żółto-czarni utrzymywali od początku drugiej połowy meczu. Świetnie grali wspomniani wcześniej zawodnicy, a dodatkowo dołączył do nich Darious Moten, który nie tylko zdobywał punkty, ale również dobrze spisywał się na tablicach. Po 30 minutach gry Amerykanin miał już na swoim koncie double-double (10 punktów i 10 zbiórek). W ostatniej części gry sopocianie jeszcze raz podkręcili tempo i podwyższyli prowadzenie zwyciężając kwartę 24:16, a ostatecznie triumfując w grodzie Kopernika 93:75.

Trefl: Łukasz Kolenda 19, Martynas Paliukenas 13 (8 as.), Darious Moten 13 (10 zb.), Dominik Olejniczak 11, Karol Gruszecki 10 oraz Michał Kolenda 15, Paweł Leończyk 8, Sebastian Rompa 4, Patryk Pułkotycki 0, Łukasz Klawa 0

Kolejne mecze przygotowujące do sezonu Trefl rozegra w najbliższy weekend. Sopocianie wezmą udział w bydgoskim turnieju Abramczyk Cup, gdzie rok temu wywalczyli końcowy triumf. Pierwszym rywalem drużyny Marcina Stefańskiego będzie King Szczecin, z którym rozpoczną rywalizację w sobotę 15 sierpnia o godzinie 15:00. Oprócz szczecińskiego zespołu w zmaganiach wezmą też udział gospodarze, czyli Enea Astoria Bydgoszcz oraz Polpharma Starogard Gdański.