20 mar

Trefl 1LO Sopot U19 siódmą drużyną w Polsce!

Koszykarze Trefla 1LO Sopot U19 zakończyli finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski na siódmym miejscu!

Turniej w Lublinie żółto-czarni rozpoczęli od zmagań w fazie grupowej. Niestety, pierwsze dwa mecze kompletnie nie potoczyły się po myśli sopocian – nasza drużyna wyraźnie przegrała z WKS Śląskiem Wrocław (40:78) i Asseco Arką Gdynia (38:77). Dopiero w trzecim spotkaniu ekipa Michaela Łydkowskiego nawiązała równorzędną walkę, ale ostatecznie ze zwycięstwa 81:77 cieszyła się drużyna Enea Basketu Junior Poznań. Co ciekawe, to właśnie zespół ze stolicy województwa wielkopolskiego sięgnął po mistrzostwo Polski – w finale Enea Basket pokonała Start Lublin 78:70.

Zmagania w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski nasz zespół kończył rywalizacją o 7. miejsce z WKK Wrocław. O ile pierwsza połowa meczu była wyrównaną, tak w drugich 20 minutach na parkiecie niepodzielnie rządzili sopocianie, którzy zwyciężyli 80:59!  W spotkaniu z wrocławianami najwięcej punktów dla Trefla zdobył Piotr Bobka, zaś triple-double zanotował Hubert Łałak (13 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst).