DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

05 mar

Trefl 1LO Sopot U19 czwartą drużyną w Polsce!

Drużyna Trefla 1LO Sopot na czwartym miejscu zakończyła Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 19, które w dniach 1-5 marca odbywały się w Sopocie. Tytuł mistrzowski obronił zespół Enea Basket Junior Poznań.

Turniej w Hali 100-lecia rozpoczęliśmy od niespodziewanej porażki z GAK Gdynia 70:71. Drugiego dnia zmagań podopieczni Michaela Łydkowskiego zrehabilitowali się i pewnie pokonali 75:51 SKM Zastal Zielona Góra. O promocji do fazy medalowej decydowało jednak bezpośrednie starcie z JBL 27 Katowice. Choć pierwsza kwarta zakończyła się czteropunktowym prowadzeniem rywali, to reszta spotkania należała do sopocian. Zwycięstwo 58:43 pozwoliło nam zakończyć fazę grupową na 1. miejscu i dało awans do półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Sobotni mecz z Enea Basket Junior Poznań nasi koszykarze rozpoczęli świetnie. Na przerwę do szatni schodziliśmy z dziesięciopunktowym zapasem. Niestety, po zmianie stron gra sopocian kompletnie się posypała, a to bezwzględnie wykorzystali przeciwnicy i to oni cieszyli się z awansu do wielkiego finału. Naszym zawodnikom został mecz o trzecie miejsce, w którym mierzyli się z drużyną z Zielonej Góry. Obie ekipy stoczyły zacięty bój, lecz ostatecznie to rywale przechylili szalę na swoją korzyść, a udany rewanż za spotkanie w fazie grupowej dał im brązowe krążki.

Po meczu finałowym w którym Basket Poznań pokonał WKK Wrocław 83:72, oprócz nagród drużynowych przyznano także wyróżnienia indywidualne. W pierwszej piątce turnieju znalazł się Miłosz Toczek, który otrzymał także nagrodę najlepiej asystującego finałów MMP. Najlepszym zawodnikiem Trefla Sopot został wybrany Mateusz Samiec.