28 mar

Trefl 1LO Sopot U17 w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski!

Trzy zwycięstwa i pewny awans – tak w ostatni weekend zaprezentował się zespół Trefla 1LO Sopot U17, który brał udział w rozgrywanych w Radomiu ćwierćfinałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U17.

Sopocianie rozpoczęli zmagania od piątkowego meczu z TKM Włocławek. O ile pierwsza kwarta była wyrównana, tak druga toczyła się pod całkowite dyktando Trefla 1LO, który na przerwę schodził z osiemnastoma punktami zapasu (48:30). W drugiej połowie sytuacja powtórzyła się – premierowe 10 minut było wyrównane, a później inicjatywę przejmowali podopieczni Janusza Kociołka. Ostatecznie Trefl 1LO Sopot U17 pokonał TKM Włocławek 95:66.

Drugiego dnia turnieju spotkały się zespoły, które rozpoczęły zmagania od zwycięstwa, czyli Trefl 1LO Sopot U17 oraz Żak Koszalin. Lepiej w mecz weszli nasi zawodnicy i wyszli na prowadzenie 8:0. Następnie nie tylko utrzymywali prowadzenie, ale także konsekwentnie je powiększali. Premierowa część meczu zakończyła się rezultatem 22:14. W drugiej kwarcie zawodnicy Żaka pokazali, że nieprzypadkowo w tym sezonie jeszcze nie przegrali i zbliżyli się na dwa oczka. Na szczęście po przerwie ponownie inicjatywę ponownie miała drużyna Trefla 1LO, która zanotowała drugie zwycięstwo triumfując 75:59.

Rozgrywki żółto-czarni kończyli niedzielnym meczem z gospodarzem rywalizacji RTK Basketem Radom. Już pierwsze cztery minuty gry pokazały, kto będzie rządził na parkiecie – sopocianie objęli prowadzenie 14:1! Przeciwnicy nawet na chwilę nie zbliżyli się do naszego zespołu, a spotkanie zakończyło się wynikiem 93:61, co przypieczętowało zwycięstwo w turnieju i awans do półfinałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski!

Już jutro poznamy naszych kolejnych rywali w walce o finały zmagań oraz miejsce rozgrywania turnieju. Półfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski zostały zaplanowane na 8-10 kwietnia.