14 mar

Trefl 1LO Sopot U17 drugą drużyną rozgrywek POZKosz

Za nami mecze barażowe w ramach rozgrywek POZKosz U17. Przeczytajcie, jak w starciach z najlepszymi drużynami ligi, poradził sobie zespół Janusza Kociołka.

Turniej rozpoczęliśmy od domowego meczu ze Szkoła Gortata Politechniką Gdańsk. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia żółto-czarnych 6:2, lecz w piątej minucie rywale doprowadzili do remisu. Druga połowa kwarty była jednak popisem Trefla – sopocianie zdobyli 11 punktów z rzędu i po premierowej kwarcie prowadzili 17:6. Nasz zespół poszedł za ciosem i po trafieniach Macieja Nagela oraz Miłosza Toczka był już na +18. Zawodnicy z Gdańska impas przełamali w 14 minucie meczu i od tego momentu gra wyrównała się. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 31:17.

Po zmianie stron gospodarze utrzymywali komfortowe, dwucyfrowe prowadzenie. Rywale próbowali „gonić” wynik rzucając celnie z dystansu, jednak na każdą taką akcję mieliśmy odpowiedź – zza łuku trafili m.in. Nikodem Ratkowski i Igor Stolarz. Próby z dystansu rozpoczęły także czwartą kwartę. Nasi zawodnicy zdobyli w ten sposób punkty cztery razy z rzędu, co pozwoliło zwiększyć różnicę do +22 (37:59). To ostatecznie zniechęciło gdańszczan, a Trefl 1LO zdominował końcówkę gry i ostatecznie zwyciężył 79:47.

Trefl 1LO Sopot U17 – Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 79:47 (17:6, 14:11, 16:15, 32:15)
Trefl 1LO Sopot U17: Toczek 11, Nagel 11, Stolarz 10, Ratkowski 9, Ratowski 4 oraz Rarowski-Geckler 9, Kowalski 8, Fijałkowski 6, Mroczkowski 5, Ochociński 3, Grzejszczyk 2, Jakobschy 1

————–

Kilkanaście godzin później nasz zespół rozgrywał już kolejne spotkanie w Hali 100-lecia. W sobotę o 10:00 rozpoczęliśmy mecz z Energą LAMINOPOL Słupsk. Po naszych zawodnikach absolutnie nie było widać zmęczenia, a w inauguracyjnej kwarcie żółto-czarni dali prawdziwy popis gry. W ciągu 10 minut przeciwnicy zaledwie raz skierowali piłkę do kosza, zaś nasi gracze aż dwunastokrotnie i mieliśmy 22:2! Jednostronne widowisko trwało aż do połowy drugiej kwarty, kiedy różnica wynosiła już 26 oczek. Wówczas w poczynania sopocian wdało się rozluźnienie, z czego korzystali zawodnicy ze Słupska i zredukowali straty do osiemnastu punktów (37:19).

Trzecia kwarta także była wyrównana, lecz run 8-0 Energi pozwolił jej wygrać tę część meczu 14:10 i ponownie odrobić część różnicy. Na szczęście ostatnie dziesięć minut było bliźniaczo podobne do pierwszej części spotkania – na parkiecie rządzili i dzieli gracze Trefla 1LO, którzy pozwolili rywalom na zaledwie jeden celny rzut i mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w turnieju barażowym POZKosz U17.

Trefl 1LO Sopot U17 – Energa LAMINOPOL Słupsk 64:36 (22:2, 15:17, 10:14, 17:3)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 14, Nagel 8, Ratowski 7, Ratkowski 6, Mroczkowski 2 oraz Grzejszczyk 8, Ochociński 7, Jakobschy 6, Kowalski 5, Juraszewski 1, Fijałkowski 0

————

Zmagania kończyliśmy wyjazdowym meczem z GAK Gdynia. Nasz zespół stanął przed bardzo trudnym zadaniem – rywale w tym sezonie nie przegrali jeszcze ani jednego meczu! Sopocianie chcieli jednak zakończyć tę serię i od początku postawili przeciwnikom trudne warunki – pierwsza kwarta zakończyła się remisem 19:19. Niestety, tak dobrze nie było już w drugiej części gry. Gospodarze wyszli na prowadzenie, a później konsekwentnie powiększali różnicę. Gdy zespoły udawały się na przerwę, wynosiła ona trzynaście oczek (45:32).

Po zmianie stron wciąż przeważali gracze GAK, którzy w trzeciej kwarcie do przewagi dołożyli kolejne siedem punktów (21:14). Ostatnia część spotkania była wyrównana, jednak minimalnie – bo jednym oczkiem – także zwyciężyli ją gracze z Gdyni i ostatecznie triumfowali 84:63. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Patryk Kowalski (15).

Gdyńska Akademia Koszykówki – Trefl 1LO Sopot U17 84:63 (19:19, 26:13, 21:14, 18:17)
Trefl 1LO Sopot U17: Mroczkowski 9, Rarowski-Geckler 6, Ratkowski 5, Nagel 4, Ratowski 3 oraz Kowalski 15, Ochociński 8, Jakobschy 7, Grzejszczyk 6, Juraszewski 0, Padyjasek 0

Po turnieju barażowym poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia rozgrywek POZKosz U17: z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów MMP awansował GAK, drugą pozycję zajęła nasza drużyna, a trzecie Politechnika. Ww. drużyny zostaną jutro rozlosowane do grup ćwierćfinałowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W każdej grupie znajdą się po cztery zespoły, a do półfinałów MMP awansują po dwie najlepsze.