Trefl Sopot – Miasto Szkła Krosno 98:77 (28:26, 20:19, 25:8, 25:24)

Trefl: Dylewicz 29, Brown 13, Mielczarek 12, Zack 11, Marković 10, M. Kolenda 10, Ł. Kolenda 8, Karolak 5, Stefański 0, Walda 0, Motylewski 0.

Miasto Szkła: Pinkston 21, Mustapić 10, Hajrić 10, Lejasmeirers 10, Alexis 6, Oczkowicz 6, Gaddefors 5, Grochowski 4, Sroka 0.

Liczba widzów: 1947

Liczby meczu:

29 – tyle punktów zdobył najlepszy strzelec Trefla w tym spotkaniu – Filip Dylewicz. Dylu zagrał świetne spotkanie, zwłaszcza w 3. kwarcie, kiedy jego gra pozwoliła odskoczyć żółto-czarnym na kilkadziesiąt punktów. Cieszy również doskonała skuteczność silnego skrzydłowego – 11/13 z gry to wynik wybitny.

2 – tylu zawodników grających w dzisiejszym meczu Trefla nie było jeszcze na świecie, kiedy Filip Dylewicz debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Mowa tutaj o Łukaszu Kolendzie oraz Sebastianie Waldzie.

17 – tyloma punktami Trefl wygrał trzecią, decydującą kwartę. W ostatnich 10 minutach Miasto Szkła nie miało już szans na odrobienie strat.

12 – trener Kloziński dał dziś zagrać wszystkim 12 zawodnikom z kadry Trefla. Dzięki temu debiut na parkietach PLK zaliczył utalentowany Sebastian Walda.

Bilety na spotkanie z PGE Turowem Zgorzelec są dostępne na stronie https://trefl.ticketsoft.pl/. Mecz odbędzie się w sobotę 11 listopada o godzinie 17:00.