21 lis

Stelmet wygrywa, czas na przerwę reprezentacyjną

W ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną Stelmet Enea BC wygrywa z Treflem 93:75. Teraz zawodnicy z Sopotu mają dłuższą przerwę, bo do walki na ligowych parkietach wracają 10 grudnia.

Sopocianie dobrze zaczęli spotkanie z faworytem i po kilku minutach prowadzili 9:3. Później jednak to Stelmet przejął inicjatywę, głównie dzięki świetnemu wejściu z ławki Gabe’a DeVoe. Amerykanin w trafił trzy bardzo szybkie trójki z wolnych pozycji i wyprowadził swoją drużynę na wyraźne prowadzenie. Na koniec kwarty swoje trafienie z bardzo dalekiego dystansu dołożył Filip Matczak, kończąc pierwszą odsłonę przy prowadzeniu zielonogórzan 25:15. Po krótkiej przerwie Trefl wyszedł dobrze nastawiony, dzięki czemu przez pewien czas nie pozwalał odskoczyć gospodarzom na większą liczbę punktów. Po kilku minutach żółto-czarnym udało się nawet zredukować przewagę rywali do czterech oczek, ale faworyci ponownie pokazali moc, szybko powiększając różnicę do rozmiarów dwucyfrowych. Ostatecznie po dwudziestu minutach to Stelmet prowadził 49:35.

Po zmianie stron długo obraz gry się nie zmieniał – gospodarze uciekali z ogromną regularnością, grając bardzo spokojnie, nie forsując tempa, ale rozsądnie szukając wolnych pozycji. Krok po kroku różnica między zespołami rosła i w pewnym momencie zielonogórzanie prowadzili już 26 oczkami. Gdy wydawało się, że już wynik meczu jest nie do odwrócenia, to sopocianie przebudzili się i na koniec kwarty odrobili dziesięć punktów ze swojej straty. Na starcie czwartej odsłony żółto-czarni  dołożyli jeszcze kilka oczek i różnica zmalała już do zaledwie 11 oczek. Później jednak Stelmet uspokoił grę i już kontrolował wynik spotkania, utrzymując kilkunastopunktową przewagę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 93:75 dla gospodarzy.

Trefl Sopot – Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:75 (25:15, 24:20, 17:15, 27:25)

Stelmet Enea BC: DeVoe 24, Sokołowski 17, Planinić 16, Sakić 10, Matczak 6, Majkowski 5, Starks 5, Savović 4, Hrycaniuk 4, Zamojski 2, Koszarek 0, Mokros 0.

Trefl: Milovanović 16, Leończyk 14, Taylor 10, Jeszke 9, Kulka 8, Ł. Kolenda 8, Baker 5, McCray 5, Motylewski 0.