03 mar

Stefański trzecim sportowcem Sopotu, doceniona młodzież

Grad wyróżnień spadł na przedstawicieli złotych sopockich kadetów, którzy w 2016 roku zostali mistrzami Polski U16. Zespół UKS 7 Trefl został wybrany trzecią drużyną roku, ustępując tylko seniorskim ekipom rugbistów Ogniwa i siatkarek Atomu Trefla.

Szkoleniowiec mistrzowskiej ekipy, Tomasz Chwiałkowski, został najlepszym trenerem w Sopocie, dzieląc triumf z opiekunem Ogniwa, Karolem Czyżem. Młodzi koszykarze swojego mentora nagrodzili owacją na stojąco, a on sam na scenie nie szczędził im podziękowań i pochwał.

Najlepszym młodym sportowcem w mieście został z kolei Sebastian Walda, MVP turnieju o mistrzostwo Polski U16. Niespełna 17-letni gracz był również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski kadetów, a w tym sezonie barwy Trefla reprezentował już nawet w kategorii juniorów starszych.

Kolejny raz w gronie wyróżnionych sportowców znalazł się Marcin Stefański. Ubiegłoroczny triumfator tym razem uplasował się na trzecim miejscu, ustępując Pawłowi Tarnowskiemu, brązowemu medaliście mistrzostw świata w windsurfingowej klasie RS:X, a także uczestnikowi igrzysk olimpijskich, płotkarzowi Patrykowi Dobkowi.

„Stefan” był również zaangażowany w organizację Sopot Street Challenge. Turniej koszykówki ulicznej, który odbył się w czerwcu na sopockim Monciaku, zwyciężył w kategorii „Rekreacyjna impreza roku”.

Co więcej, tytułem Mecenasa Sportu uhonorowany został Trefl SA, sponsor tytularny Atomu Trefla Sopot, Trefla Sopot i LOTOSU Trefla Gdańsk.