19 wrz

Sparingi za nami!

Pięć sparingów przygotowujących do sezonu 2021/2022 za koszykarzami Trefla Sopot! W ostatnich dwóch meczach żółto-czarni pokonali niemiecki Hamburg Towers, ale później musieli uznać wyższość AZS UMK Toruń.

Spotkanie z drużyną zza naszej zachodniej granicy zostało rozegrane w Cetniewie. Sopocianie weszli w nie bardzo dobrze i po pierwszej kwarcie prowadzili 28:8. Drugie dziesięć minut meczu było zupełnie inne – tym razem stroną dominującą byli rywale i udało im się nadrobić aż 11 z 20 punktów straty. Po zmianie stron mecz wyrównał się, ale to wciąż Trefl II miał inicjatywę punktową. Prowadzenie udało się utrzymać do końcowej syreny i nasza drużyna mogła cieszyć się z czwartego sparingowego zwycięstwa!

Trefl II Sopot – Hamburg Towers 70:62 (28:8, 10:21, 18:21, 14:12)

Dwa dni później ekipa Michaela Łydkowskiego była już w Toruniu, gdzie rozgrywała ostatni mecz towarzyski przed rozpoczęciem drugoligowych zmagań. Nie był to jednak najlepszy dzień naszego zespołu. Przez 40 minut zdecydowanie lepszą koszykówkę prezentowali gospodarze, co przełożyło się na zwycięstwo 86:48. Protokół ze spotkania nie był prowadzony.

AZS UMK Toruń – Trefl II Sopot 86:48