DO KOLEJNEGO MECZU ZOSTAŁO Trefl Sopot vs Rawlplug Sokół Łańcut
Kup bilet
Energa Basket Liga
18 lis

Sebastian Rompa wypożyczony do MKKS Żak Koszalin

Sebastian Rompa dalszą część sezonu 2022/2023 spędzi w MKKS Żak Koszalin. 21-letni center został wypożyczony do drużyny, która występuje w Suzuki 1. Lidze.

Sebastian jest koszykarzem Trefla Sopot od 2015 roku. Zawodnik przebijał się przez kolejne szczeble naszych zespołów juniorskich, a 20 października 2018 roku zadebiutował w Energa Basket Lidze. Utalentowany środkowy został pełnoprawnym członkiem pierwszej drużyny i zbierał cenne doświadczenie rywalizując na co dzień ze starszymi graczami. W styczniu 2021 roku klub wypożyczył Sebastiana do pierwszoligowego Śląska Wrocław, a kolejny sezon Sebastian spędził w Miasto Szkła Krosno. W ekipie z województwa podkarpackiego rozegrał 30 meczów, w czasie których średnio notował 6.2 punktu, 4.2 zbiórki oraz 1.3 bloku.

Przed bieżącymi rozgrywkami Sebastian wrócił do Sopotu i rozpoczął pracę pod okiem Żana Tabaka.

– Po zakontraktowaniu Ivicy Radicia szanse Sebastiana na znalezienie się w rotacji meczowej znacznie spadły. To nadal młody zawodnik, który potrzebuje gry, a jego aktualne możliwości przerastają występy w 2. lidze, więc ponownie zdecydowaliśmy się na wypożyczenie. Mamy nadzieję, że dobrze odnajdzie się w nowym zespole i pomoże w osiągnięciu wyznaczonych celów – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Kontrakt Sebastiana obowiązuje do końca sezonu 2024/2025.

  • sebastian rompa
  • żak koszalin

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Oficjalny Bukmacher Klubu

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni