DO PIERWSZEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs MKS Dąbrowa Górnicza
Kup bilet
Energa Basket Liga
22 lut

Poznaliśmy grupowych rywali w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Exact System Śląsk Wrocław, Enea Basket Junior Poznań oraz Asseco Arka U19 Gdynia będą grupowymi rywalami Trefla 1LO Sopot U19 w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Turniej zostanie rozegrany w dniach 16-20 marca.

Zespół z Wrocławia w ostatnich dniach świętował zdobycie Młodzieżowego Pucharu Polski. Samo uczestnictwo w zmaganiach dało Śląskowi prawo do gry w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W rywalizacji o MPP brała też udział Enea Basket Junior Poznań. Ekipa z województwa wielkopolskiego w półfinale przegrała 77:90 z GTK Gliwice, zaś w meczu o trzecie miejsce lepszy był WKK Wrocław (83:75).

Drużyna Asseco Arki U19 Gdynia wystąpiła w drugim turnieju półfinałowym MMP, który odbył się w Warszawie. Zespół Mateusza Żołnierewicza zwyciężył kolejno z Grupą Strategia Gim92 Warszawa (88:67), Sklepem Polskim MKK Gniezno (95:78) oraz BS Polonią Bytom (87:91) i jako triumfator rozgrywek zapewnił sobie awans do finałów MMP.

W drugiej grupie marcowego turnieju zmierzą się ze sobą GTK Gliwice, WKK Wrocław, ALMS Start Lublin oraz Gim92 Grupa Strategia Warszawa. Do półfinałów zmagań awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Informacja dotycząca miejsca rozgrywania turnieju zostanie wkrótce opublikowana przez Polski Związek Koszykówki.

  • finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Oficjalny Bukmacher Klubu

Partnerzy wspierający i techniczni

Patroni medialni