DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

27 sty

Porażka z beniaminkiem, mecz ataku dla Spójni

Słaba obrona Trefla skutkowała czystymi pozycjami zawodników Spójni, którzy wykorzystywali otwarte rzuty i budowali swoją przewagę. Ostatecznie goście zdobyli 98 oczek, o dwa więcej niż sopocianie.

Pierwsza połowa była wybitnie ofensywna, oba zespoły nie utrudniały sobie zanadto gry intensywną obroną, dzięki czemu większość akcji kończona była celnymi rzutami. To skutkowało nie tylko błyskawicznie rosnącym wynikiem, ale też wyjątkowo małą liczbą fauli oraz strat. Jeśli piłka nie wpadała do kosza, to najczęściej po pomyłkach z dobrych pozycji. Dość powiedzieć, że Spójnia po 20 minutach trafiła 23/31 rzutów z gry, a Trefl 19/30. Te liczby pokazują, że goście mylili się bardzo rzadko i dzięki temu zdobywali przewagę. Stargardzianie do przerwy mieli tylko siedem zbiórek,  a Trefl 13. Powód takiej sytuacji jest bardzo prosty – większość rzutów wpadała do kosza, więc „nie było czego zbierać”. Po dwóch kwartach Spójnia prowadziła 57:51.

Trzecia kwarta była lepsza w wykonaniu sopocian – tę odsłonę żółto-czarni wygrali różnicą siedmiu oczek i wydawało już się, że Trefl wrócił do swojej koszykówki. Jednak w dalszym ciągu obrona zawodziła i stargardzianie raz po raz trafiali z dystansu. Spójnia grała solidnie, skutecznie, na co pozwalała defensywa „serca Sopotu”. Sytuację próbowali ratować jeszcze Ovidijus Varanauskas, Saša Zagorac, Ian Baker czy Łukasz Kolenda, ale ich udane akcje pozwalały jedynie zbliżać się do rywali. Goście świetnie radzili sobie w ataku i utrzymywali przewagę kilku punktów. Spójnia cały czas dochodziła do dobrych sytuacji rzutowych, trafiała otwarte próby i wygrała ostatecznie 98:96.

Trefl Sopot – Spójnia Stargard 96:98 (31:26, 20:29, 23:16, 23:25)

Trefl: Baker 21, Varanauskas 17, Śmigielski 13, Ł. Kolenda 11, Zagorac 10, Milovanović 10, Leończyk 9, Flowers 3, Jeszke 2, Kulka 0.

Spójnia: Giga 22, Pamuła 17, Camphor 14, Bręk 12, Dymała 12, Wilczek 9, Pabian 9, Richards 3, Raczyński 0.