09 lut

Półfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sopocie!

Trefl 1LO Sopot organizatorem półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19! Turniej odbędzie się w sopockiej Hali 100-lecia w dniach 18-20 lutego. O miejsce w finale nasza drużyna powalczy z MKS-em Dąbrowa Górnicza, Enea Astorią Bydgoszcz oraz MKS Startem Lublin.

Zespoły Startu oraz Astorii prawo do gry w półfinale zagwarantowały sobie w turniejach ćwierćfinałowych. Ekipa z Lublina pokonała dobrze nam znaną Szkoła Gortata Politechnikę Gdańską 110:62 i KS Cracovię Yabimo MG13 Kraków 81:49, zaś drużyna z Bydgoszczy poradziła sobie z Wilkami Morskimi Szczecin (75:69) oraz Kuźnią SLO Stalowa Wola (52:85). Sopocianie oraz zawodnicy z Dąbrowy Górniczej o awans do finału muszą bić się po niepowodzeniach w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski. Trefl 1LO przegrał z GTK Gliwice i WKK Wrocław oraz pokonał Sklep Polski MKK Gniezno. Więcej o tych spotkaniach przeczytacie tutaj.

Drugi turniej półfinałowy odbędzie się w Warszawie. W zmaganiach w stolicy będą uczestniczyć gospodarze, czyli Gim92 Grupa Strategia Warszawa, a także Asseco Arka U19 Gdynia, Sklep Polski MKK Gniezno i BS Polonia Bytom. Do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19 awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.