CZAS DO NAJBLIŻSZEGO SPOTKANIA DOMOWEGO Trefl Sopot vs King Szczecin
Kup bilet
02 Lip

Piotr Śmigielski opuszcza Trefl Sopot

Po czterech sezonach Piotr Śmigielski żegna się z #sercemsopotu. Wygasający kontrakt 28-latka nie został przedłużony.

Mierzący 190 centymetrów zawodnik pochodzi z Grodziska Mazowieckiego, lecz swoją przygodę z koszykówką rozpoczynał w Trójmieście. W barwach Prokomu Trefla Sopot dwukrotnie sięgał po złote medale mistrzostw Polski w kategoriach U-18 i U-20. Seniorskie doświadczenie Piotr zbierał na parkietach pierwszoligowych w barwach drużyn z Gdyni i Torunia. Swój debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce popularny „Śmigło” zanotował w sezonie 2014/2015 w zespole ówczesnej Wikany Start Lublin.

Po rocznej przygodzie na Lubelszczyźnie Piotr wrócił do Sopotu, gdzie zadomowił się na dłużej. Przez cztery sezony „Śmigło” wystąpił łącznie w 119 spotkaniach, w czasie których udało mu się zdobyć 929 punktów, zebrać 360 piłek oraz zanotować 194 asysty. W ostatnich rozgrywkach Piotr spędzał średnio na parkiecie blisko 22 minuty, a jego statystyki oscylowały na poziomie 7,5 punktu, 2,4 zbiórki i 1,4 asysty na mecz.

– Jesteśmy niezmierni wdzięczni Piotrkowi za czas spędzony w klubie. W jego grze nigdy nie brakowało ambicji i waleczności, a przy tym umiejętności i wszechstronności, które pozwalały zdobywać ważne punkty dla Trefla. Piotr zawsze będzie mile widzianym gościem w naszych progach. Trzymam kciuki za jego dalszy rozwój kariery – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

„Śmigło”, życzymy powodzenia!

  • piotr śmigielski

Nasze Drużyny

Sponsor Energa Basket Ligi

Sponsorzy tytularni

Sponsor strategiczny

Sponsor złoty

Oficjalny Bukmacher Klubu

Sponsorzy wspierający i techniczni

Patroni medialni