28 lis

Pierwsza porażka Trefla 1LO Sopot U17

W ostatnim tygodniu rozegraliśmy dwa mecze. Niestety, w obu przypadkach górą był zespół rywali.

W sobotę w ramach 11. kolejki 2. ligi koszykówki Trefl II Sopot mierzył się na wyjeździe z aktualnym liderem rozgrywek, ŁKS-em Coolpack Łódź. Od samego początku zdecydowaną inicjatywę mieli gospodarze, którzy po zaledwie 10 minutach prowadzili 34:10. Z każdą kolejną kwartą łodzianie powiększali przewagę i ostatecznie zwyciężyli aż 111:55. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Maciej Nagel (15).

ŁKS Coolapck Łódź – Trefl II Sopot 111:55 (34:10, 27:14, 26:15, 24:16)
Trefl II Sopot: Nagel 15, Gurtatowski 12, Toczek 10, Jaszczerski 3, Olechnowicz 2 oraz Adamiec 5, Kowalski 3, Mroczkowski 2, Wojtyka 2, Półbratek 1, Kossakowski 0, A. Jęch 0

Następnego dnia byliśmy świadkami meczu na szczycie w rozgrywkach do lat 17. Dotychczas niepokonany Trefl 1LO Sopot U17 podejmował w Hali 100-lecia Gdyńską Akademią Koszykówki, która także zwyciężyła we wszystkich swoich meczach. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do GAK-u, który prowadził 61:31. Po zmianie stron, w trzeciej kwarcie, podopieczni Marcina Stefańskiego odrobili osiem punktów, ale w ostatniej części spotkania przeciwnicy nie pozwolili na dalszy pogoń i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z ważnego zwycięstwa.

Trefl 1LO Sopot U17 – Gdyńska Akademia Koszykówki 78:102 (17:29, 14:32, 25:17, 22:24)
Trefl 1LO Sopot U17: Rarowski-Geckler 28, Chat 18, Czyżewski 12, Ksionek 3, Gołębiowski 0 oraz Ziółkowski 12, Gaik 5, Zawistowski 0, Burek 0, Duzowski 0, Daniiloudis 0