DO KOLEJNEGO MECZU DOMOWEGO ZOSTAŁO Trefl Sopot vs WKS Śląsk Wrocław

08 lut

Pewne zwycięstwo Trefla II Sopot, niepowodzenia pierwszego zespołu U17

Efektowne zwycięstwo w Bydgoszczy odniosła drużyna Trefla II Sopot w ramach rozgrywek drugoligowych. Wyższośc rywali tym razem musiał uznać zespół Trefla 1LO Sopot U17. Sprawdźcie ostatnie poczynania żółto-czarnych ekip!

We środę 3 lutego o godzinie 18:00 w Zespole Szkół nr 7 w Bydgoszczy rozpoczęło się spotkanie 18. kolejki koszykarskiej 2. ligi pomiędzy Enea Astorią Bydgoszcz i Treflem Sopot. Inauguracyjne punkty meczu zdobył koszykarz gospodarzy, Jakub Ulczyński, ale sopocianie szybko odpowiedzieli za sprawą trójki Adriana Pajkerta i lay-up’u Daniela Ziółkowskiego, wychodząc na prowadzenie 5:2. Niestety, kolejne trzy akcje należały do bydgoszczan (9:5). Koszykarze Trefla II nie pozwolili jednak odskoczyć. Swój dorobek otworzyli Łukasz Klawa i Hubert Łałak i mieliśmy remis 9:9. Zawodnicy z miasta nad Brdą jeszcze raz podjęli próbę zyskania komfortowego prowadzenia. Astoria wykonała run 8-0, ale i na to żółto-czarni znaleźli odpowiedź, a konkretnie Daniel Ziółkowski i Hubert Łałak. Po pierwszej kwarcie to jednak gospodarze prowadzili 19:17. W drugą część spotkanie bardzo dobrze weszli sopocianie. Za trzy trafił „Ziółek”, kolejne oczka dołożył Łukasz i to Trefl II miał trzy oczka przewagi (19:22). Następnie żadna z drużyn przez ponad dwie minuty nie potrafiła umieścić piłki w koszu. Złą passę przełamał dopiero Bartosz Olechnowicz. Bydgoszczanie swoje pierwsze oczka w drugiej kwarcie zdobyli po blisko pięciu minutach. Udane zagrania Sobkowiaka i Estkowskiego zbliżyły Astorię na punkt straty, ale Trefl II prowadzenia nie oddał. Trójki „odpalili” Piotr Bobka i Łukasz Klawa, a w końcówce z bardzo dobrej strony pokazał się w Hubert Łałak, który w minutę zdobył siedem punktów. Na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu sopocian 39:28.

Podobnie jak w drugą kwartę, tak i w trzecią podopieczni Michaela Łydkowskiego rozpoczęli „z wysokiego C”. Nie do powstrzymania było trio Ziółkowski-Łałak-Klawa, a swoje oczka dołożyli też Wiktor Jaszczerski i Adrian Pajkert. Spektakularny run 16-0 pomiędzy 20 a 24 minutą gry dał Treflowi II komfortowe prowadzenie 55:28. Gospodarze próbowali nawiązać walkę, ale w drugiej części trzeciej kwarty stać ich było wyłącznie na równorzędną grę, którą jednak kontrolowali sopocianie. Po 30 minutach zmagań żółto-czarni prowadzili 70:42 i losy spotkania były praktycznie przesądzone. W czwartej kwarcie nasi zawodnicy postawili przysłowiowy stempel nad siódmym zwycięstwem w rozgrywkach. Taki obrót spraw pozwolił Michaelowi Łydkowskiego na danie szansy niespełna 16-letniemu Brajanowi Mroczkowskiemu, który wykorzystał możliwość gry i zdobył swoje pierwsze punkty na drugoligowych parkietach. Ostatnią część meczu sopocianie zwyciężyli 21-12, a ostatecznie pokonali zespół z województwa kujawsko-pomorskiego 91:54! Aż trzech żółto-czarnych koszykarzy, a konkretnie Daniel Ziółkowski, Hubert Łałak i Łukasz Klawa, zakończyło mecz z double-double. Brawo!

Enea Astoria Bydgoszcz – Trefl II Sopot 54:91 (19:17, 9:22, 14:31, 12:21)
Punktacja Trefla II Sopot: Daniel Ziółkowski 21 (10 zb.), Hubert Łałak 20 (11 as.), Łukasz Klawa 18 (13 zb.), Adrian Pajkert 11, Wiktor Jaszczerski 4 oraz Bartosz Olechnowicz 8, Piotr Bobka 7, Brajan Mroczkowski 2

————————————————

Niemal w tym samym czasie, w którym drugoligowcy rywalizowali w Bydgoszczy, swoje spotkanie w Hali 100-lecia rozgrywała drużyna Trefla 1LO Sopot U17. Na parkiecie przy ulicy Jakuba Goyki 7 żółto-czarni rywalizowali wtedy z SMS-em PZKosz Władysławowo. To goście zdobyli inauguracyjne punkty, ale kolejne akcje należały do sopocian, którzy po niespełna pięciu minutach rywalizacji prowadzili 7:2. Kolejne punkty Patryka Wojtyki i Miłosza Toczka pozwoliły Treflowi 1LO Sopot U17 na utrzymanie korzystnego wyniku, jednak z każdą minutą przyjezdni redukowali straty. W końcówce premierowej kwarty swój dorobek otworzyli Filip Gurtatowski i Jakub Birunt, a żółto-czarni prowadzili 20:17. Dzięki kolejnym punktom Filipa nasza drużyna dobrze weszła w drugą częśc meczu. Pomiędzy 10 a 14 minutą zdobył on sześć punktów, dwa oczka dołożył też inny z Filipów, a konkretnie Półbratek, zaś zespół mógł cieszyć się z prowadzenia 28:19. Goście nie zwiesili jednak głów i ruszyli w pogoń. Niestety, szybką i skuteczną. W niespełna trzy minuty zdobyli 9 oczek z rzędu i mieliśmy remis 28:28. Złą passę Trefla 1LO Sopot U17 przełamał Przemysław Mazurowski, ale kiedy gracze z Władysławowa odpowiedzieli trójką, to oni znaleźli się na prowadzeniu w meczu. Dorobek zespołu Janusza Kociołka poprawił jeszcze celnym rzutem zza linii 6.75 metra Szymon Kiejzik, ale to goście prowadzili w czasie przerwy 35:33.

Za sprawą punktów Jakuba Birunta gospodarze doprowadzili do remisu tuż po zmianie stron, lecz rywale szybko znaleźli na to odpowiedź w postaci dwóch trójek. Kilkupunktowa przewaga przeciwników utrzymywała się mimo dobrych akcji Filipa Gurtatowskiego i Miłosza Toczka. Dopiero ostatnie dwie minuty tej części meczu toczyły się całkowicie pod dyktando Trefla 1LO Sopot U17. Dwie trójki „odpalił” Szymon Kiejzik, a swoje pierwsze punkty, ale jakże ważne, zdobył Mateusz Biernacki. Przed czwartą kwartą tablica wyników pokazywała rezultat 49:49! Żółto-czarni poszli za ciosem. Niezawodni Miłosz i Filip zdobyli kolejne oczka i sopocianie wyszli na cztery punkty zapasu. Goście jednak wrócili do gry i szybko odrobili straty. W kolejnych minutach zespoły grały punkt za punkt. Przed ostatnią minutą regulaminowego czasu spotkania Trefl 1LO Sopot U17 prowadził 64:62. Ponadto swoje szanse na kolejne oczka z linii rzutów wolnych miał Miłosz Toczek. Niestety, nasz młody zawodnik pomylił się, a goście bezwgzlędnie to wykorzystali doprowadzając do remisu 64:64 i dogrywki! Dodatkowe pięć minut, podobnie jak cały mecz, miało bardzo wyrównany przebieg. Na 60 sekund przed końcem, dzięki trójce Miłosza, mieliśmy remis 71:71. Niestety, to goście zdobyli kolejne dwa punkty, a Trefl 1LO Sopot U17 nie zdołał już odpowiedzieć. Trzecia porażka z rzędu stała się faktem.

– Bardzo dobrze weszliśmy w te spotkanie. Mieliśmy przewagę, którą udało się utrzymać do końca pierwszej kwarty, ale w drugich dziesięciu minutach popełniliśmy kilka błędów i goście doprowadzili do remisu. Druga połowa, jak i dodatkowy czas w dogrywce był bardzo wyrównany, jednak zwycięzca mógł być jeden i tym razem był to zespół z Władysławowa. Nie zwieszamy głów. Będziemy ciężko przygotowywać się do meczu z Politechniką. Mamy sporo do zrobienia, aby popełniane wcześniej błędy już się nie powtórzyły – powiedział po spotkaniu Maciej Nagel, koszykarz Trefla 1LO Sopot U17.

Trefl 1LO Sopot U17 – SMS PZKosz Władysławowo 71:73 pd. (20:17, 13:18, 16:14, 15:15, 7:9)
Punktacja Trefla 1LO Sopot U17: Miłosz Toczek 20, Patryk Wojtyka 7, Piotr Krzebietke 3, Przemysław Mazurowski 2, Maciej Nagel 2 oraz Filip Gurtatowski 14, Szymon Kiejzik 14, Jakub Birunt 4, Filip Półbratek 3, Mateusz Biernacki 2, Wiktor Kosiorek 0, Matuesz Kossakowski 0

Szansę na rehabilitację drużyna U17 miała w sobotę 6 lutego. O godzinie 12:00 w Hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku żółto-czarni rozpoczęli rywalizację ze Szkołą Gotata Politechniki Gdańskiej. Gdańszczanie pragnęli zrewanżować się za mecz pierwszej rundy, kiedy to Trefl 1LO Sopot U17 zwyciężył w Hali 100-lecia 84:64 i od początku postawili trudne warunki. Podopieczni Janusza Kociołka potrafili jednak się do nich dostosować i na parkiecie oglądaliśmy wyrównane widowisko. Po 10 minutach to jednak gospodarze prowadzili 23:19. W drugiej kwarcie oba zespoły nie grzeszyły skutecznością. Piłka rzadko lądowała w koszu, a łącznie drużyny zdobyły w tym fragmencie meczu zaledwie 18 oczek. Wciąż jednak na prowadzeniu pozostawała drużyna Szkoły Gortata. W czasie przerwy tablica wyników pokazywała rezultat 33:27.

Po zmianie stron skuteczność uległa poprawie, lecz gdańszczanie nie pozwalali zredukować strat Treflowi 1LO Sopot U17. Ponadto dołożyli kolejne trzy oczka do swojej przewagi i przed ostatnią kwartą prowadzili różnicą dziewięciu punktów (50:41). Sopocianie musieli w ostatnich 10 minutach postawić „wszystko na jedną kartę”. Niestety, starania żółto-czarnych nie zakończyły się sukcesem. Szkoła Gortata PG ostatnią kwartę zwyciężyła 26:10 i ostatecznie triumfowała 76:51.

Szkoła Gortata Politechnika Gdańska – Trefl 1LO Sopot U17 76:51 (23:19, 10:8, 17:14, 26:10)
Punktacja Trefla 1LO Sopot U17: Miłosz Toczek 10, Patryk Wojtyka 9, Piotr Krzebietke 7, Filip Gurtatowski 7, Maciej Nagel 5, Wiktor Kosiorek 4, Jakub Birunt 4, Patryk Kowalski 3, Filip Półbratek 2, Brajan Mroczkowski 0, Przemysław Mazurowski 0, Mateusz Biernacki 0